Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віктора Скоблікова відбулася нарада щодо модернізації, технічного переоснащення та переведення на використання альтернативних видів палива котелень в області. У заході взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міст обласного значення, підприємств теплопостачання, установ та організацій.
Про існуючий стан та проблеми експлуатації систем теплопостачання доповів в.о. директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко.
Так, на сьогодні в Запорізькій області централізованим теплопостачанням забезпечено 14 населених пунктів (11 міст та три селища міського типу), в інших населених пунктах області використовується автономне та індивідуальне опалення. Послуги з постачання гарячої води надаються тільки в містах Запоріжжя та Енергодар.
За станом на 01.01.2017 в області налічується 830 котелень, з яких 95 (11%) працює на альтернативних видах палива.
Завдяки реалізації у попередні роки заходів з модернізації, реконструкції, технічного переоснащення, дооснащення, заміни, встановлення нових котлів та котельного обладнання, будівництва нових котелень, які спрямовані на скорочення та заміщення споживання природного газу, кількість котелень області, що працюють на альтернативних видах палива, збільшилася з 14 (у 2012 році) до 95 (у 2016 році).
На нараді було підкреслено, що, незважаючи на переведення частини газових котелень на альтернативні види палива, все ж переважна більшість теплової енергії виробляється з використанням природного газу (97%), а в умовах постійного підвищення ціни на газ питання ефективного його використання, зменшення обсягів споживання є найбільш актуальними для Запорізької області.
Тому без запровадження на теплопостачальних підприємствах заходів, у результаті яких зменшуються обсяги споживання природного газу, досягти прогресу в цьому напрямку неможливо. Враховуючи важливість упровадження енергоефективних заходів у житлово-комунальному господарстві, була затверджена Програма з підвищення рівня енергоефективності Запорізької області на 2016-2020 роки. За попередніми оцінками, реалізація за цією Програмою енергоефективних заходів у житлово-комунальному секторі, зокрема в теплоенергетиці, дозволить досягнути щорічної економії близько 2,1 млн. м3 природного газу.
- Питання переведення конкретних котелень на той або інший вид палива повинно розглядатись по кожній котельні окремо, з проведенням необхідних розрахунків, аналізу доцільності такого переведення, визначення економічного та екологічного зиску, - зазначив посадовець.
У ході наради представники низки підприємств країни презентували технології, що дозволяють зменшити обсяги споживання природного газу, навели приклади переведення опалення закладів соціальної сфери та котелень теплопостачальних підприємств у інших областях України на альтернативні види палива та електроенергію.
За результатами наради місцевим органам влади доручено вивчити запропоновані технології, визначитися з найбільш прийнятними та економічно обґрунтованими пропозиціями та сприяти впровадженню енергоефективних технологій на підпорядкованих територіях та підприємствах.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю