Стратегічні завдання розвитку освіти Запорізької області в умовах реформування галузі на 2018-2022 роки окреслили учасники розширеного засідання підсумкової серпневої колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. У роботі колегії взяли участь директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Гугнін, голова обласної ради Григорій Самардак, народний депутат України Микола Фролов, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.
Під час заходу Едуард Гугнін вручив нагороди кращим педагогам області. Також вітання та побажання наснаги та плідної праці запорізькі освітяни отримали від міністра освіти і науки України Лілії Гриневич за допомогою відеозв’язку.
- 2017 рік – рік змін, також у цьому році буде прийнято Закон про освіту, який стане базовим у реформі галузі. У рамках програми Нової української школи у закладах освіти регіону створюється потужна матеріально-технічна база, відбувається підвищення якості освіти. У новому навчальному році я бажаю педагогам нових здобутків та звершень, - відзначив Едуард Гугнін.
У ході засідання обговорено результати діяльності системи освіти за минулий навчальний рік та основні завдання з розвитку умов доступності якісної освіти в регіоні.
Як доповіла Тетяна Озерова, 2016/2017 навчальний рік пройшов в цілому організовано й успішно для учнів та педагогів області, освітяни домоглися низки вагомих результатів у виконанні програми розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки, подоланні проблем та викликів.
У новому навчальному році в області функціонуватимуть 519 дошкільних навчальних закладів (57 тисяч 736 вихованців), 563 загальноосвітніх навчальних заклади усіх типів і форм власності (159 тисяч 685 учнів), 33 професійно-технічних навчальних заклади (11 тисяч 963 учні) та 34 вищих навчальних заклади I – IV рівнів акредитації (близько 74 тисяч осіб). В області вже створено 6 опорних шкіл, які мають 13 філій. Навчанням в опорних школах охоплено понад 3 тисячі учнів. З цього року планується вже у 117 навчальних закладах відкрити 121 інклюзивний клас для 198 дітей шкільного віку з особливими освітніми потребами та 23 дошкільних групи з інклюзивною формою навчання для 39 дітей.
Річний план видатків загального фонду місцевих бюджетів Запорізької області на утримання закладів освіти всіх типів на 2017 рік складає 5,5 млн. грн., що на 46,3% більше, ніж касові видатки 2016 року (3,8 млн. грн.). Значне зростання видатків пояснюється, в першу чергу, зростанням видатків на заробітну плату з нарахуваннями, які на 2017 рік складають 4,1 млн. грн. та на 55,9% більше видатків 2016 року. Значні суми коштів виділяються з місцевих бюджетів на оновлення матеріально-технічної бази, здійснення капітальних ремонтів, будівництва та реконструкції закладів.
На 2017 рік Програмою заплановані та вже передбачені в обласному бюджеті видатки у сумі 26,5 млн. грн. На 2017 рік передбачено придбання 5 шкільних автобусів для районів області на умовах співфінансування (Михайлівського району – 1 автобус, Пологівського – 2, Приазовського – 2). Додатково розглядається питання щодо виділення коштів з обласного бюджету для придбання обласною державною адміністрацією ще 4 шкільних автобусів для районів, якими вже виділено співфінансування (Бердянського, Більмацького, Токмацького та Чернігівського районів).
- Можна констатувати, що управлінці і освітяни Запорізької області добре підготувалися до нового навчального року і готові до нових поступальних кроків задля розвитку освіти області у відповідності з концепцією нової української школи. Сподіваюсь, що спільними діями та об’єднаними зусиллями ми зможемо здолати усі виклики задля подальшого розвитку освіти відповідно до вимог часу та забезпечити попит суспільства, - підбила підсумки Тетяна Озерова.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю