У Запорізькій області у 2017/18 навчальному році планується робота 519 дошкільних навчальних закладів (57 736 вихованців), 563 загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності (159 685 учнів), 33 професійно-технічних навчальних закладів (11 963 учні і 850 осіб слухачів в установах виконання покарань) та 34 вищих навчальних закладів I – IV рівнів акредитації (близько 74 тис. осіб).
У порівнянні з минулим навчальним роком, загальна кількість дошкільних навчальних закладів зменшилася на 4 у зв'язку з тим, що одночасно і відкривалися нові садочки після відновлення, і відбувалося їх об'єднання у дошкільні відділи при опорних школах. Так, протягом 2017 року відновили свою роботу 2 садочки на 185 місць, відкрито у функціонуючих закладах 6 додаткових груп (92 місця), створено 3 групи (44 місця) з короткотривалим перебуванням.
Протягом 2017 року в області ліквідовано через відсутність контингенту або з інших причин 3 денних і 1 вечірню школу, призупинено діяльність через відсутність контингенту 3 шкіл, 13 закладів вилучено з переліку закладів самостійно діючих юридичних осіб (філії опорних закладів).
Крім того, реорганізовано 7 шкіл у навчально-виховні комплекси в складі «школа – садок», 1 школу в навчально-виховний комплекс в складі «школа – позашкільний навчальний заклад», а 18 шкіл реорганізовано шляхом пониження ступневості.
Отже, за останній рік зменшилася кількість дошкільних і загальноосвітніх закладів (відповідно на 4 і на 19), але збільшилася кількість дітей, які їх відвідують (на 400 і на 1100). Так, тільки кількість першокласників у 2017/18 навчальному році збільшиться майже на 1 тис. осіб.
Кількість професійно-технічних закладів за останні 2 роки зменшилася на 9, що пов'язано з модернізацією і укрупненням мережі. Кількість учнів училищ теж значно зменшилася через демографічні показники.
Кількість вищих навчальних закладів залишилася незмінною.
В області вже створено 6 опорних шкіл, які мають 13 філій. Навчанням в опорних школах охоплено 3003 учні. До 1 вересня кількість опорних закладів зросте до 9, а філій – до 21.
Опрацьовується питання щодо технічного оснащення опорних шкіл, зокрема, придбання шкільних автобусів коштом освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
До кінця 2017 року обласною державною адміністрацією заплановано придбання 5 шкільних автобусів на умовах співфінансування (не менше 30% – коштом місцевих бюджетів, не менше 70 % – коштом освітньої субвенції з державного бюджету). Крім цього, кошти освітньої субвенції у сумі 7354,6 тис. грн. були розподілені між об’єднаними територіальними громадами для придбання 8 шкільних автобусів на умовах співфінансування.
Питання про належну підготовку до нового навчального року знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю