Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запоріжцям нагадують правила безпеки у пожежонебезпечний період

9 серпня 2017 - 09:55

Запоріжцям нагадують правила безпеки у пожежонебезпечний період

За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру, до середини серпня у західних, південних, східних і окремих центральних областях прогнозується суха та спекотна погода з підвищенням температури повітря до 35-39С.

За словами фахівців ГУ ДСНС України  у Запорізькій області, така погода не лише спричиняє незручності для громадян, а ще й створює передумови для різкого збільшення кількості загорянь.

Більша частина виїздів на гасіння пожеж у Запорізькій області - це ліквідація загорянь рослинності або сміття на відкритій території.  З початку року у природних екосистемах області вже виникло 2064 пожежі, вогнем заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу на площі 797 га.

Зазвичай, причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Відправляючись на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, зокрема під час оголошення пожежонебезпечного періоду. Під дією відкритого сонячного проміння навіть залишена скляна пляшка може спричинити займання сухої трави чи лісової підстилки, не кажучи вже про викинутий сірник або недопалок.

Зважаючи на аномальну спеку, а також те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі, загроза виникнення пожеж лише зростає.

Фахівці нагадують, що протягом пожежонебезпечного періоду забороняється: розводити багаття у лісі та лісопосадках; заїжджати автомобілем до лісу; палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки; залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я; полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї; створювати смітники та спалювати відходи; спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

Щоб літній відпочинок був приємним та головне безпечним, фахівці радять:  намагайтесь не знаходитися на вулиці у період підвищеної сонячної активності (з 11.00 до 16.00);  знаходячись на пляжі, чергуйте час перебування на сонці з відпочинком у тіні та купанням;  де б ви не знаходились, завжди майте з собою достатню кількість питної води;  влітку надягайте просторий одяг, який не ускладнює дихання, бажано, світлих кольорів.

Якщо ви відчули перші симптоми теплового удару, негайно викличте швидку допомогу. Якщо у вас немає можливості викликати невідкладну медичну допомогу, слід зробити наступне: якщо ви відчули перші симптоми теплового удару і перебуваєте на вулиці, негайно зайдіть в прохолодне кондиціоноване приміщення, наприклад, такими приміщеннями можуть бути торговельний центр чи кінотеатр. Зніміть тісний одяг, розв'яжіть краватку, зніміть взуття. У разі теплового удару оберніться вологим простирадлом або ввімкніть вентилятор. Якщо є можливість, прийміть прохолодний душ або ванну. При тепловому ударі рекомендується випити 1 літр води з додаванням 1-2 чайних ложок солі. При тепловому ударі у жодному випадку не пийте алкогольні напої чи напої з високим вмістом кофеїну (чай, кава, капучино), оскільки вони порушують терморегуляцію організму. Також для зниження температури тіла можна прикласти до області шиї, спини, пахв мішечки з льодом.

Також Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Запорізькій області звертається до батьків та вчителів з проханням не залишати дітей без нагляду.

- Особливо у літній період пильнуйте за дитиною біля водних об’єктів. Виховувати у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих! Біда може статися саме тоді, коли діти залишаються самі, адже небезпека чатує на кожному кроці. Тому дуже важливим є постійно навчати підростаюче покоління правилам безпеки, - звертаються рятівники.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Відновлення будинку по вул. Петра Сагайдачного, 1 на фінальному етапі: розпочалися внутрішні оздоблювальні роботи

Безбар’єрність у культурі: Український культурний фонд оголошує конкурс на грантову підтримку

Запорізький інтернатний заклад соцзахисту забезпечив комфортні умови в зимовий період для своїх підопічних

Український молодіжний фонд: грантові можливості для молоді в громаді

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Впродовж доби окупанти завдали 412 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.01.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1055-го дня війн

Історичний візит: Запоріжжя вперше відвідав заступник Генсекретаря ООН Том Флетчер

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 12.01.2025

Впродовж доби окупанти завдали 334 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.