У Запорізькій області на 31 тижні року з підозрою на захворювання на гострі кишкові інфекції (ГКІ) звернулись 440 осіб. Показник захворюваності склав 24,8 на 100 тисяч населення, що на 16,5% нижче максимального багаторічного показника та на 15,3% вище рівня середнього багаторічного показника.
За інформацією Запорізького обласного лабораторного центру, відповідно до даних епідеміологічних обстежень вогнищ ГКІ, частка харчового шляху передачі складає 82,5%.
Серед причин захворювань на найбільша питома вага припадає на овочі та фрукти – 26,3%, молочну – 18,2%, м'ясну – 15,7% та рибну продукцію – 10,3%.
За місцем придбання питома вага харчових продуктів, придбаних на стихійних ринках, складає 23,5%, узаконених ринках – 27,9%.
У 48,3% випадків харчові отруєння пов'язані з вживанням продуктів та страв, які готувались та зберігались в домашніх умовах.
За словами фахівців, у поточному році реєструються більш високі показники захворюваності на ГКІ, ніж за аналогічний період минулого року.
З метою запобігання захворювань на гострі кишкові інфекції, насамперед, слід дотримуватись правил особистої гігієни, не вживати в їжу недоброякісні продукти, дотримуватись термінів зберігання продуктів, користуватись тільки якісною питною водою. Дуже обережно треба вживати «потенційно небезпечні страви», зокрема кондитерські (особливо кремові) вироби, холодець, ліверну ковбасу, термічно не оброблені молочні продукти, блюда з м’ясного та рибного фаршу, блюда з різними підливами, салати, які заправлені майонезом або сметаною.
Вживання цих продуктів може бути тільки за умов впевненості щодо їх якості, безпосередньо після приготування. Зберігати ці продукти не рекомендується навіть у холодильнику.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю