Запорізька область долучилася до проведення Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування. З цього приводу у жіночій консультації № 2 пологового будинку №4 відбувся круглий стіл «Грудне вигодовування – здоровий початок життя, як запорука поваги один до одного та піклування про світ, в якому ми живемо». Захід організовано Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації.
За словами фахівців, грудне вигодовування – найкращий та найбільш безпечний спосіб вигодовування дитини. У маленької дитини існує три основні потреби: харчування материнським молоком, відчуття тепла рук матері, відчуття спокою та безпеки, які виникають у дитини в присутності матері. Грудне вигодовування задовольняє всі ці вимоги. Завдяки цьому годування грудьми являється біологічною та емоційною основою для повноцінного розвитку та росту дитини. Жоден інший вид харчування не в змозі повноцінно замінити грудне вигодовування. Грудне молоко створює максимально сприятливі умови для водно-сольової рівноваги в організмі дитини. Тому в перші місяці життя при виключно грудному вигодовуванні немає потреби допоювати дитину водою. В грудному молоці є достатня кількість рідини. Молоко матері має високі поживні властивості – до його складу входять білки та незамінні амінокислоти, жири та незамінні жирні кислоти, вуглеводи, мінеральні речовини, вітаміни та мікроелементи, які знаходяться в достатній кількості, оптимальному співвідношенні та формі, добре засвоюються дитиною. Біологічно активні речовини, які входять до складу грудного молока (гормони, ферменти, імунні комплекси, багаточисленні регуляторні фактори) допомагають новонародженим швидше подолати пологовий стрес та краще адаптуватись до нових умов життя. Ці речовини сприяють нормальному травленню, правильному обміну речовин, стартовій імунній підтримці та формуванню у дитини захисної кишкової мікрофлори, а в подальшому – повноцінної системи імунітету. Позитивний вплив грудного вигодовування на стан здоров’я дитини зберігається протягом всього життя. Діти, які знаходились на грудному вигодовуванні, міцніші, рідше хворіють, швидше одужують, мають більш високий коефіцієнт інтелектуального розвитку, ніж діти, які перебували на штучному вигодовуванні.
На теперішній час в Запорізькій області близько 70% дітей народжується в пологодопоміжних закладах, сертифікованих на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини». В області працює 10 закладів охорони здоров’я, які мають статус «Лікарня, доброзичлива до дитини»: у Запоріжжі – пологові будинки №1, №3, №4, №9, обласний перинатальний центр, жіночі консультації лікарні №8 та центральної лікарні Комунарського району, в області – Бердянське територіальне медичне об’єднання, Мелітопольська міська дитяча лікарня, Мелітопольський пологовий будинок.
В Україні звання «Лікарня, доброзичлива до дитини» присвоюється закладу охорони здоров’я, в якому створені всі умови для успішного грудного вигодовування дитини: з перших хвилин після народження немовля прикладають до грудей матері, мати цілодобово знаходиться в палаті з дитиною, новонароджена дитина годується тільки грудним молоком.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю