Компанія ДТЕК ВДЕ провела слухання у громадах, на території яких заплановано будівництво двох черг нової вітроелектростанції – Приморської ВЕС і Приморської ВЕС-2. На зустрічах з місцевими жителями керівництво компанії представило повну інформацію про проект, зокрема експертизу оцінки впливу майбутньої вітроелектростанції на навколишнє соціальне і природне середовище. За підсумками слухань громади підтримали будівництво станції, яка стане другим вітроенергетичним проектом у портфелі компанії.
Так, відбулися зустрічі з жителями Борисівської сільської ради та міста Приморськ, на території яких планується збудувати першу чергу станції. Поблизу цих населених пунктів буде встановлено 26 вітроелектроустановок (ВЕУ). Ще 26 ВЕУ (Приморська ВЕС-2) будуть розташовані в межах Ботієвської об'єднаної громади. Всього в рамках проекту передбачається будівництво 52 ВЕУ з одиничною потужністю 3,8 МВт компанії General Electric, яка є світовим лідером у сфері електротехнічного обладнання.
Компанія ДТЕК ВДЕ має намір здати в експлуатацію обидві черги Приморської ВЕС до 2020 року. Загальна потужність об'єкта – 200 МВт. Згідно з проектом вітротурбіни будуть розміщені в захисних лісосмугах і не перешкоджатимуть сільськогосподарській діяльності. За словами фахівців, проведена експертиза проекту показала, що будівництво ВЕС не спричинить негативного впливу на флору і фауну території, поверхневі і ґрунтові води, якість повітря. Завдяки роботі Приморської вітроелектростанції скорочення викидів СО2 в атмосферу складе 600-700 тисяч тонн щорічно за рахунок зниження завантаження підприємств традиційної генерації.
Будівництво Приморської ВЕС і Приморської ВЕС-2 буде проводитися відповідно до законодавчих норм. Компанія зобов'язується мінімізувати всі незручності, які можуть виникнути на територіях у період будівництва.
Зведення нової вітроелектростанції в Запорізькій області – це великий інвестиційний проект, який дозволить збільшити податкові відрахування та створити нові робочі місця в регіоні. Загальна вартість проекту – близько 300 млн. євро.
- Проект Приморської ВЕС мав стартувати ще в 2014 році, але був відкладений у зв'язку з гострою економічною і політичною кризою, що призвела до відтоку інвестицій з країни. Відновлення будівництва свідчить про повернення довіри міжнародних банків і поліпшення інвестиційного клімату. Це позитивний результат спільних скоординованих дій регіональних органів влади, інвесторів, бізнесу і територіальних громад, - зазначив директор Приморської вітроелектростанції Юрій Жабський.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю