За ініціативи громадської організації «Родина козацької звитяги» понад 30 родин загиблих учасників АТО із Запоріжжя, Василівського, Вільнянського та Новомиколаївського районів відвідали музей антитерористичної операції у м. Дніпро.
Першу частину експозиції відкрили у травні 2016 року, другу – на початку цього року. Тут представлені сторінки історії українсько-російської війни: звільнення Слов’янська, Краматорська, Лисичанська, Іловайська трагедія, оборона Донецького аеропорту. Увагу ветерана АТО, бійця батальйону «Дніпро-1» Олексія Вінцкевича привернула копія зруйнованої автобусної зупинки «Піски». Хлопець пригадує, що це була наша остання позиція перед Донецьком. Далі – невелика сіра зона та укріплення терористів. Про гуманізм та велику відповідальність українських армійців нагадує скульптурна композиція солдата та дитини, прототипом для якої став боєць 42-го окремого мотопіхотного батальйону, наш земляк Іван Погорілий.
Внутрішня експозиція складається з шести основних блоків, присвячених Майдану та Революції Гідності, бойовому шляху військових частин, що дислокуються на Дніпропетровщині, полку «Дніпро-1» та ДУК «Правий сектор», волонтерським організаціям регіону, подвигу військових медиків та звитязі журналістів. Глибоку духовну єдність нашого народу та армії символізують стенди з дитячими малюнками і сотнями солдатських подяк волонтерам. Особливу атмосферу загальної участі жителів великого міста у захисті рідної держави створюють уривки з смс-листування, сповнені різних почуттів.
Найважче місце у музеї – стіна пам’яті з понад 500 фото та 38 комплектами особистих речей військовослужбовців, які не повернулися з Донбасу. Серед них – члени екіпажу «ІЛ-76», які загинули в небі над Луганськом, підполковник артилерист Петро Третяк, старший лейтенант 93-ї окремої механізованої бригади Гавриїл Зелінський, міліціонер Юрій Дмитрієв, воїни 37-го окремого мотопіхотного батальйону Роман Карась і Максим Самойлович та багато інших. Незабутні враження справив документальний фільм про захист міста на Дніпрі від російсько-терористичних загарбників, мужність та самопожертву тисяч дніпрян.
Запоріжці також відвідали Свято-Преображенський собор і Алею героїв АТО, по-доброму позаздрили масштабу увічнення подвигу українського народу. Мати загиблого солдата Клавдія Ушакова впевнена, що прийшов час вимагати від міської влади Запоріжжя розпочати розробку проекту меморіалу нашим воїнам на пл. Свободи.
Одна з лідерів громадської організації «Родина козацької звитяги» Галина Ревуцька передала заступнику директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександру Зубченко подяку за підтримку просвітницького проекту. Посадовець наголосив, що рідні героїв завжди можуть очікувати на всебічне сприяння обласної виконавчої влади у реалізації соціальних програм, військово-патріотичному вихованні підростаючого покоління та збереженні пам’яті про наших захисників.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю