При Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації постійно діє регіональна експертна комісія з проведення експертної оцінки та присвоєння відповідних статусів суб’єктам племінної справи у тваринництві Запорізької області.
За поданням цієї комісії наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України ТОВ «Племптахокомбінат «Запорізький» Токмацького району присвоєно статус племінного репродуктора ІІ порядку з вирощування птиці порід СОВВ – 500 та Ross 308.
Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Щербина та заступник начальника управління Віктор Плечун здійснили робочу поїздку на підприємство з метою ознайомлення з господарською діяльністю суб’єкта племінної справи у птахівництві.
Господарство займається вирощуванням племінної птиці з виробництвом та реалізацією для племінних цілей інкубаційних яєць.
На території підприємства розташовані шість птахівничих майданчиків, у яких утримується племінне поголів’я ремонтного молодняка та дорослої птиці.
Виробничі майданчики збудовані з використанням сучасного обладнання провідних закордонних виробників.
На сьогодні в господарстві налічується 460,8 тис. голів птиці, що на 35,3 тис. голів більше минулорічного показника.
За перше півріччя цього року господарство збільшило виробництво інкубаційних яєць на 105,5 тис. штук і склало 25,4 млн. штук.
Щороку виробництво інкубаційного яйця перевищує 50,0 млн. штук за рік, що дозволяє не тільки задовольнити власні потреби підприємства для виробництва м'яса бройлерів, а також забезпечувати племінним інкубаційним яйцем зовнішній ринок.
За словами головного технолога племптахокомбінату Дмитра Проданчука, високих показників господарської діяльності, рентабельності виробництва продукції птахівництва господарство досягає за рахунок забезпечення міцної збалансованої кормової бази, високого рівня ведення селекційно-племінної роботи з використанням сучасних новітніх технологій вирощування птиці на основі передового світового досвіду.
Довідково: із наявних 12 сільгосппідприємств, що займаються утриманням та вирощуванням птиці в регіоні, два господарства мають статус племінного птахорепродуктора. Крім цього, в області селекційно-племінною роботою у тваринництві, підвищенням генетичного потенціалу сільськогосподарських тварин і птиці займаються два племінних заводи по свинарству та два по молочному скотарству, селекційний центр із свинарства, два племінних репродуктора по молочному скотарству, один племінний репродуктор по вівчарству та один племінний завод по конярству. Ці суб’єкти племінної справи у тваринництві не тільки забезпечують потреби області у племінних (генетичних) ресурсах, але й реалізують їх за її межі.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю