Про стан підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери Запорізької області до проходження осінньо-зимового періоду 2017/18 року йшла мова під час колегії облдержадміністрації. Захід відбувся під керівництвом голови ОДА Костянтина Бриля на виконання протокольного доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
Як повідомив в.о. директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко, відповідно до планів Мінрегіону на 15 липня 2017 року рівень готовності повинен складати 50%. Згідно з отриманою від територій інформацією, загалом у Запорізькій області підготовка до роботи в осінньо-зимовий сезон виконується відповідно до плану. Так, у житловому фонді комплексно підготовлено 50% житлових будинків (3454 із 6861 запланованого). При цьому від запланованого показника відстають м. Запоріжжя (39%) та Пологівський район (40%). За інформацією профільних департаментів облдержадміністрації, об’єкти соціальної сфери підготовлені до роботи в осінньо- зимовий період на 51% (515 об’єктів з 1011 запланованих). У тому числі: школи - 51% (273 із 537); дитячі садки - 50% (201і з 403); лікарні - 58% (41 із 71).
Рівень готовності котелень в області становить 52% (всього підготовлено 313 котельні із 600 запланованих). Від планового рівня підготовки відстають м. Токмак (33%) та м. Запоріжжя (35%). Дещо вищий рівень підготовки теплових мереж. Усього підготовлено 63% (606 км теплових мереж із запланованих 967 км). Найменші показники у Василівському районі - 41% (із 50 запланованих км підготовлено 20 км мережі).
Костянтин Бриль нагадав учасникам колегії, що питання підготовки сфери ЖКГ до опалювального періоду знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації. Також звернув особливу увагу на облаштування багатоквартирних будинків приладами обліку спожитої теплової енергії. Так, за станом на 1 липня цього року рівень оснащеності по області становить 79,3%. У той же час, у 241 будинку м. Енергодар не встановлено жодного приладу обліку; в м. Токмак оснащення складає 1%; аналогічна ситуація в Якимівському районі.
У розрізі підготовки до нового опалювального сезону актуальним залишається питання розрахунків підприємств за спожиті енергоносії, зокрема теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ. За даними НАК «Нафтогаз України» за 2017 рік теплопостачальними підприємствами Запорізької області спожито природного газу на суму 1 182 млн. грн. На 11 липня 2017 у рахунок оплати за спожитий природний газ підприємствами було перераховано 1 378 млн. грн. (117% від вартості спожитого газу). Але у зв'язку з тим, що зі сплачених коштів тільки 610 млн. грн. було зараховано в рахунок плати за 2017 рік, а інші спрямовано на погашення заборгованості за спожитий газ у попередні роки, офіційний рівень розрахунків становить лише 52%. Попри те, що теплопостачальні підприємства розрахувалися на більшу суму, ніж вартість спожитого у 2017 році газу, через нараховані штрафні санкції та пені заборгованість не зменшилася, а зросла з початку року на 40 % та складає 1 093 млн. грн.
У цьому питанні Костянтин Бриль звернув увагу керівництва міста Мелітополь. За наявною в облдержадміністрації інформацією, на 11 липня поточного року заборгованість мелітопольських тепломереж за спожитий природний газ складає більше 112 мільйонів гривень.
За підсумками колегії голови райдержадміністрацій, ОТГ та міські голови отримали протокольні доручення двічі на місяць звітувати про стан підготовки сфери ЖКГ до осінньо-зимового періоду 2017/18 років; узяти під особистий контроль питання повірки та встановлення засобів обліку природного газу, облаштування житлових будинків засобами обліку теплової енергії; сприяти вирішенню питання погашення заборгованості за спожиті енергоносії підприємств житлово-комунального господарства, розташованих на підпорядкованих територіях, у тому числі опрацювати питання про виділення фінансової допомоги з місцевих бюджетів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю