Про це заявив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль під час наради щодо ситуації з розкраданням телекомунікаційної мережі Запорізької філії ПАТ «Укртелеком». У заході взяли участь Запорізький міський голова Володимир Буряк, начальник ГУ Нацполіції у Запорізькій області Олег Золотоноша, директор Дніпровського макрорегіону ПАТ «Укртелеком» Микола Зайченко та фахівці профільних напрямків.
Як наголосив Костянтин Бриль, протягом останніх двох років проблема крадіжок кабелю досягла загрозливих масштабів.
- Коли я побачив загальний масштаб проблеми, то дійшов висновку, що це може бути роботою злагоджених угруповань та загрозою для нацбезпеки. Тож нині ми маємо виробити алгоритм співпраці між владними структурами, фахівцями «Укртелекому» та поліції. Крім цього, потрібно провести контрольно-перевірочні заходи щодо суб'єктів прийому кольорових металів та вторсировини. Також ми не можемо допустити соціальної напруги, пов'язаної зі знищенням кілометрів кабелю, знеструмленням ліфтового господарства та крадіжкою кришок люків. Більше того, не варто забувати, що є пенсіонери, що не користуються послугами мобільних операторів, і вони не зможуть викликати швидку, поліцію чи рятувальників, - наголосив Костянтин Бриль.
Як повідомив директор Дніпровського макрорегіону ПАТ «Укртелеком» Микола Зайченко, загальна кількість абонентів у Запоріжжі становить 160 тисяч. Минулого року в різні проміжки часу 111 тисяч абонентів залишалися без зв'язку. Нині 99 тисяч з них поновлено.
- Той масштаб крадіжок, що є в Запоріжжі, лякає. Якщо рахувати область в цілому, то в поточному році у абонентів було виявлено 73 тисячі пошкоджених сервісів. З них поновлено близько 50 тисяч. Стосовно обласного центру в 2016 році було зафіксовано близько 2600 випадків крадіжки кабелю. За 5 місяців цього року вже зафіксовано 1200 крадіжок або 210 кілометрів кабелю різних категорій. Про всі випадки повідомляється в Нацполіцію. Проте лише 10% з них були направлені до суду, - зазначив Микола Зайченко.
Зі свого боку, керівник ГУ Нацполіції у Запорізькій області Олег Золотоноша повідомив, що в поточному році було зареєстровано 1672 провадження стосовно крадіжки кабелю. По 436 з них досудове розслідування завершено і обвинувальні акти направлено до судових інстанцій. Закрито 327 проваджень, де немає довідки про збиток, спричинений вандалами. Тож Олег Золотоноша наголосив на важливості надання інформації про збитки протягом шести годин. Інакше правоохоронці змушені відпускати навіть уже затриманих злочинців.
Представники ПАТ «Укртелеком» повідомили, що нині вони оголосили винагороду за надання інформації про крадіїв. При цьому Костянтин Бриль підкреслив, що подібні оголошення та заклики до співпраці мають бути розповсюджені не тільки через ЗМІ, аби люди, що залишились без Інтернету, могли прочитати це на кожному під'їзді.
За результатами наради присутні досягли домовленостей про співпрацю влади, правоохоронців та ПАТ «Укртелеком» у питаннях запобігання розкраданню телекомунікаційної мережі, а також моніторингу роботи пунктів прийому кольорових металів для виявлення крадіїв кабелю.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю