Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулося розширене засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва. У заході взяли участь представники влади міста й області, правоохоронних органів, Держпродспоживслужби, підприємці та представники громадськості.
У рамках порядку денного обговорили заходи щодо ліквідації незаконної торгівлі в Запорізькій області. Як наголосив Костянтин Бриль, вирішити цю проблему можливо. Але для цього потрібна координація зусиль усіх зацікавлених сторін.
Підприємці ініціативу очільника регіону підтримують, адже стихійна торгівля в першу чергу – протизаконна. Адже йдеться не про пенсіонерів, що торгують городиною, яку виростили власноруч. «Стихійники» давно зайняли прилавки з ковбасою, рибою та спиртними напоями. І ці товари не мають жодного маркування чи відомостей про походження. Більше того, незаконна торгівля псує елементи благоустрою міста, а іноді просто захоплює територію, що належить громаді. Представники бізнесу навели приклади стихійної торгівлі на проспекті Металургів, у районі Малого ринку та в спальних районах міста.
У свою чергу, представники Нацполіції та Держпродспоживслужби пояснили: вони проводять рейди та виявляють порушників. Проте згідно із законодавством вони можуть тільки виписувати мінімальні штрафи, адже для конфіскації продукції потрібні спеціальні приміщення для її зберігання.
Костянтин Бриль підкреслив: питання стихійної торгівлі є наболілим для Запоріжжя та районних центрів регіону. Тож його потрібно вирішувати, а не обговорювати.
- Аби дійсно розв’язати проблему, ми маємо розглядати кожен приклад окремо. В першу чергу, зважаючи на ту шкоду, яку стихійна торгівля може завдати запоріжцям. Найближчим часом в одному з районів обласного центру буде проведено рейд за участю всіх зацікавлених сторін, аби з’ясувати, які реальні перешкоди існують у боротьбі зі стихійною торгівлею. Вважаю, що від протиправних дій порушників закону бюджет не має втрачати кошти, а наші громадяни не мають страждати, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
За підсумками засідання прийнято рішення про створення спеціальних робочих груп. До них увійдуть представники влади, бізнесу, правоохоронних органів, Держпродспоживслужби та громадськості. Насамперед вони мають з’ясувати, чи можлива боротьба зі стихійною торгівлею та що стає на заваді роботи відповідних контролюючих органів.
Крім цього, заступник голови правління громадської організації «Бізнес-Союз «Порада» Ірина Лєх наголосила на необхідності вирішення проблемних питань суб'єктів господарювання у взаєминах з правоохоронними органами. А керівник громадської організації «Центр медіації та Екаунтінг «Точка зору» Лариса Церетелі повідомила про правові наслідки кібер-атаки для суб'єктів господарювання.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю