Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В ім’я утвердження верховенства права

13 грудня 2007 - 16:36

Голова обласної державної адміністрації Євген Червоненко, його заступники Володимир Кальцев та Валерій Черкаска взяли участь в урочистостях до Дня працівників суду в обласному театрі ім. В.Г. Магара. Голова ОДА привітав служителів Феміди, вручивши кращим з них ювілейні медалі «За розвиток Запорізького краю», цінні подарунки та почесні грамоти облдержадміністрації, а також передав вітання від Президента України Віктора Ющенка.

- 15 років тому Верховною Радою України був прийнятий Закон «Про статус суддів». Цей день невипадково вважається в нашій країні днем становлення незалежності суддівства. Відзначення його на державному рівні є визнанням вашої наполегливої праці щодо захисту конституційних прав та свобод людини, громадянина, - зазначив у своєму вітальному слові Євген Червоненко. - У цей святковий день просив би кожного суддю якомога послідовніше та ефективніше застосовувати надані вам повноваження задля захисту законних інтересів кожного громадянина, в ім'я утвердження верховенства права та віри в нашу країну.

Зростання довіри громадян до суддівської гілки влади яскраво ілюструють дані судової статистики, які засвідчують тенденцію різкого збільшення кількості звернень до суду щодо захисту своїх прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб, зазначив голова ОДА. Так, за даними голови Апеляційного суду Запорізької області Віктора Городовенка, з початку року у провадженні місцевих судів області перебуває 77 тисяч цивільних справ, 4,5 тисячі адміністративних справ, 13 тисяч кримінальних справ (80% з яких закінчено провадженням) та 270 тисяч адміністративних справ та справ з адміністративних правопорушень (93% з яких судами області розглянуто). Судді Апеляційного суду Запорізької області за 11 місяців 2007 року забезпечили розгляд 4 тисяч цивільних справ за апеляційними скаргами та більше 2 тисяч цивільних справ у касаційному порядку, переглянули за апеляціями 1650 кримінальних справ та розглянули 21 справу як суд першої інстанції.

Представників суддівського корпусу області також привітали заступник голови облради Леонід Анісімов, Запорізький міський голова Євген Карташов та інші поважні гості.

 

Управління інформації та зв'язків з громадськістю

Читайте також

«Борітеся – поборете!»: у Запоріжжі вшанували памʼять Кобзаря Тараса Шевченка

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1109-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.03.2025

Впродовж доби окупанти завдали 478 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

Міжнародний квест-марафон «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?»: перевірте свої знання

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Постачання когенераційних установок та їх захист: голова ЗОДА й представники GIZ обговорили можливості для енергетичної незалежності регіону

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 08.03.2025

Впродовж доби окупанти завдали 522 удари по 12 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1108-го дня війни

Запорізька область отримала спецтехніку від Німеччини: як вона допоможе у відновленні інфраструктури

Мозковий штурм і драйв: молодь Запоріжжя поєднала інтелект та активність у грі Quiz