Сьогодні важливо, щоб працездатне населення країни усвідомило, що нині суть пенсійної реформи полягає в тому, що відповідальність і турбота про майбутнє пенсійне забезпечення власної старості лягає на самого громадянина. Причина цього очевидна – демографічна ситуація, при якій смертність випереджає народжуваність. Тому і навантаження на працездатне населення зростає з кожним роком. Сьогодні, як зазначила Ірина Разуваєва, в області на тисячу працюючих вже припадає 761 пенсіонер.
Ускладнює ситуацію і так звана тіньова економіка. Якщо у 2002 році 63% застрахованих осіб був зарахований цей рік у стаж роботи, то вже минулого, 2006 року – лише 49 відсоткам. Тож необхідність запровадження недержавного пенсійного страхування очевидна.
Державою вже створена законодавча база: три роки діє закон України «Про недержавне пенсійне страхування», в області розпорядженням голови облдержадміністрації створено комісію для реалізації цього Закону. На початку 2007 року союзом промисловців та підприємців «Потенціал» створено перший недержавний пенсійний фонд «Резерв Запоріжжя», діють і філіали інших міст. В Україні таких фондів вже зареєстровано 80. Більшість з них, звичайно, прописані в столиці, у Дніпропетровську таких 8, у Донецьку – 6, Харкові – 4.
Нині головне управління праці та соціального захисту населення ОДА вбачає своїм завданням пропаганду недержавного пенсійного страхування серед населення регіону. Популярність останнього серед запоріжців не дуже велика. Дехто порівнює подібні установи з банківськими, які «луснули» через рік-другий після свого заснування.
Щоб не виникали подібні сумніви, варто ознайомитися з самим Законом «Про недержавне пенсійне страхування», який, серед іншого, оберігає фонди від банкрутства. А ще кошти, відраховані громадянином до недержавного пенсійного фонду, можуть передаватись у спадщину. – І таких переваг на користь того, що варто спробувати, є немало, – зазначила Ірина Разуваєва.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю