На ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» сьогодні проводиться показове навчання з питань цивільного захисту за участю представників Держслужби надзвичайних ситуацій України, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської облдержадміністрацій. Попередньо в облдержадміністрації відбулася нарада, яку провів заступник голови ОДА Віктор Скобліков.
- У Запорізькій області налічується понад 2 тисячі промислових підприємств, з них понад тисячу – потенційно небезпечні. Питання захисту населення від можливих техногенних аварій залишається найвищим пріоритетом у роботі рятувальних служб та служб цивільного захисту. Мета цих навчань – забезпечити готовність органів цивільного захисту до надзвичайних подій та ліквідації їх можливих наслідків, відпрацювати практичні навички, - зазначив Віктор Скобліков.
ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» обрано місцем навчань з огляду на те, що це об’єкт державної власності, що має стратегічне значення для економіки та безпеки держави і належить до першого ступеня хімічної небезпеки. Неналежне зберігання особливо небезпечних речовин, які використовуються цим підприємством у виробництві, може призвести до виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.
Комбінат зберігає такі небезпечні речовини як хлор, тетрахлорид титану, сірчану кислоту.
Для рятувальних служб на території ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» відбудеться показове комплексне об’єктове навчання на тему «Дії органів управління та сил цивільного захисту підприємства при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру».
У його ході буде продемонстровано можливості нової техніки, способи організації та проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, перевірено злагодженість працівників, які входять до складу формувань цивільного захисту тощо.
Рятувальники спільно з персоналом підприємства відпрацюють дії у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з викидом хлору. За умовною ввідною під час переливу рідкого хлору з цистерни в танк наземного складу почалось різке падіння тиску хлору в цистерні та хлоропроводах.
Від ГУ ДСНС у Запорізькій області до проведення навчань задіяно 11 одиниць спецтехніки та 53 чоловік особового складу.
У показових навчаннях також беруть участь представники апарату ДСНС України , Головних управлінь ДСНС у Дніпропетровській,Харківській, Луганській та Донецькій областях, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю