Нині область чітко живе і працює згідно затвердженого комплексного плану заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та екологічного характеру. Перед початком засідання перший заступник голови ОДА О. Бережний ще раз провів заняття з питань оповіщення, дії органів влади та суб'єктів господарювання у разі виникнення надзвичайної ситуації, зосередившись на умовах формування регіонального та місцевих матеріальних резервів.
В області працюють 302 аварійно-відновлювальні команди та 1096 одиниць техніки. Станом на кінець листопада в регіоні створено матеріальний резерв на суму 3 мільйони 735 тисяч гривень. Кошти на непередбачені ситуації заощаджено і в районах та на підприємствах.
Члени комісії погодили єдину схему реагування органів управління при загрозі НС, пов'язаної з погодними умовами осінньо-зимового періоду.
Комісія розглянула також болючу проблему загибелі людей на воді, яка для регіону є досить актуальною. Цього року на 30% більше сталося нещасних випадків, ніж минулого. Гинули люди в основному влітку. Стабілізації загибелі на воді взимку сприяли своєчасні запобіжні профілактичні і практичні дії працівників МНС області. Хоча ця робота ще не відповідає повною мірою вимогам, визначеним у відповідному розпорядженні Президента України Віктора Ющенка. Тому вирішено посилити роз'яснення у засобах масової інформації та безпосередньо серед дітей у школах.
Розглянуто і питання декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки. Таких на обліку в регіоні 930. Ідентифіковано 831. Найбільше прорахунків у цій роботі допущено у Вільнянському, Оріхівському, Токмацькому районах. Комісія доручила відповідним органам якомога швидше провести ідентифікацію.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю