У перший день роботи оперативної диспетчерської служби голова облдержадміністрації Костянтин Бриль відвідав КУ «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ЗОР разом із головою облради Григорієм Самардаком і генеральним директором ПАТ «Запоріжсталь» Ростиславом Шурмою.
Почесні гості ознайомилися з оновленою будівлею оперативної диспетчерської служби, програмно-апаратним комплексом та роботою диспетчерів з прийому та передачі викликів.
Як наголосив Костянтин Бриль, найближчим часом на розгляд облради буде винесено питання про виділення 1 мільйона 700 тисяч гривень на утримання Центру. Також увагу планується приділити покращенню рухомого складу автопарку швидких регіону.
- Ми довго йшли до цього. Такий Центр третій в Україні - після Харкова та Дніпра. Хочу подякувати за партнерство бізнесу, який до фінансування з обласного бюджету додатково виділив 12 мільйонів гривень. Нині ми бачимо сучасні приміщення з якісною апаратурою та кваліфікованих диспетчерів. Насамперед це відобразиться на якості надання першої медичної допомоги. В наших планах -поширення такої системи на всю Запорізьку область. Крім того, минулого року ми придбали нові швидкі для обласного центру. В поточному році планується придбання швидких, що відповідатимуть потребам сільської місцевості, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
За словами директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Вікторії Клименко, нині на території області функціонують 25 підстанцій швидкої медичної допомоги та 36 пунктів постійного базування бригад швидкої медичної допомоги. Екстрену медичну допомогу населенню області надають 154 бригади швидкої медичної допомоги. Консультативна медична допомога надається п’ятьма бригадами відділу виїзної консультативної медичної допомоги. Новий єдиний диспетчерський центр дозволить керувати всіма 154 бригадами служби екстреної медичної допомоги регіону, які обслуговують у середньому 500 тисяч викликів за рік.
Загалом КУ «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ЗОР створено в 2013 році. На реконструкцію будівлі для єдиного диспетчерського центру, підведення комунікацій та закупівлю резервного джерела живлення протягом 2013-2016 років було спрямовано більше 12 млн. грн.. позабюджетних коштів з благодійного фонду сприяння будівництву єдиного диспетчерського центру. У зв'язку з відсутністю фінансування для завершення робіт та закупівлі необхідного обладнання в 2015 році за ініціативи облдержадміністрації обласною радою були виділені кошти на проектні роботи, експертизу та впровадження найважливішої частини проекту – безпосередньо закупівлю програмно-апаратного комплексу «103» та підключення його до мережі «Укртелеком» з установкою GPS-обладнання. Всього на оснащення єдиного диспетчерського центру витрачено 8 млн. грн.. з обласного бюджету.
За словами директора закладу Костянтина Малашенка, наразі у Центрі працюють 13 диспетчерів. Найближчим часом буде розширено кількість диспетчерських постів у регіоні.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю