Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Краєзнавчий музей зберігає пам’ять про подвиг добровольців

15 березня 2017 - 10:38

З нагоди Дня українського добровольця в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація четвертої частини проекту «Усна історія російсько-української війни 2014-2017 років», який було започатковано за ініціативи Департаменту культури, національностей та релігій облдержадміністрації та історичного факультету Запорізького національного університету. Згодом ініціатива набула національного масштабу та отримала підтримку Українського інституту національної пам’яті та Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського.

Основна мета проекту – вивчити відчуття, емоції, сприйняття зовнішнього світу, своїх та чужих нашими земляками, які вперше у житті взяли до рук зброю, вступили в бій, потрапили під ворожі обстріли. Дослідники спілкувалися з кількома сотнями запоріжців - учасників АТО. За словами кандидата історичних наук Олексія Штейнле, до чергової збірки увійшли інтерв’ю з бійцями батальйонів «Азов» та «Донбас», 23-го окремого батальйону територіальної оборони Запорізької області та Добровольчого Українського корпусу. Серед респондентів – лідери запорізького ветеранського руху Тимур Книш, Максим Зайченко, Святослав – Андрій Грушевський та багато інших. Видання побачить світ уже за кілька місяців, електронну версію розмістять у мережі Інтернет.

Щирі вітання від голови облдержадміністрації Костянтина Бриля передав заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко.

 - Обласний краєзнавчий музей стає центром оновлення всього культурного життя Запорізького краю, місцем вшанування пам’яті борців Майдану та воїнів АТО, відновлення та примноження традицій Українського народу, - зазначив посадовець.

Цього ж дня у музеї відкрилася одна з перших в Україні експозицій, присвячена добробатам. До неї увійшло понад 50 унікальних експонатів –шеврони, українські прапори, з якими входили до звільнених міст, фронтові нагороди, зразки амуніції та екіпіровки весни-літа 2014 року. Своїми враженнями від побаченого поділився начальник штабу 37-го окремого мотопіхотного батальйону в 2014-2016 роках Ілля Лапін. «Добробати – це філософія та спосіб життя, можливість творити добро та захищати рідну землю. Завжди буду відчувати гордість за своїх бійців, які пройшовши Майдан, з честю боронили рідну землю у найгарячіших точках АТО», - сказав військовий.

На завершення насиченого подіями дня у великій виставковій залі артисти обласної філармонії подарували чудовий концерт для наших воїнів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Христос народився! Славімо його!

У п’ятьох людей виявили онкозахворювання на ранній стадії: підбито підсумки міського пілотного проєкту «Онкоскринінг на рівні закладів охорони здоров’я»

Руханки на перервах, безоплатне харчування та група продовженого дня: у «підземній» школі в Запоріжжі триває освітній процес

Через що можуть скасувати пенсію та як пройти ідентифікацію: роз’яснення від Пенсійного фонду України

Пункти незламності в Запоріжжі готові приймати відвідувачів цілодобово: за необхідності вони розгорнуть додаткові потужності

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Програма перекваліфікації жінок на операторів сільськогосподарської техніки: відкрито конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1034-го дня війни

Як скористатися державними послугами після кібератаки?

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – від експериментального проєкту до державної програми