Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Об’єднані територіальні громади демонструють успіхи у впровадженні енергоефективних технологій

23 лютого 2017 - 14:42

На базі Запорізького відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбувся семінар - тренінг для представників створених та потенційних об’єднаних територіальних громад на тему «Енергоефективність, енергоаудит та енергозберігаючі технології в об’єднаних територіальних громадах». У заході взяли участь заступник голови – керівник апарату  обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко, директор регіонального Офісу реформ у Запорізькій області Олександр Свистун, голови територіальних об’єднаних громад, активісти та громадськість.

Учасники заходу розглянули актуальні питання використання енергозберігаючих технологій та ефективності використання альтернативних видів палива.

Як наголосила Зінаїда Бойко, на сьогодні найактуальнішим питанням є упровадження та ефективне використання енергоефективних технологій. Цього року об’єднані територіальні громади отримають  субвенції для формування та розвитку інфраструктури. У тому числі кошти планується спрямувати на реалізацію програм з енегроефективності. Альтернативні види палива вже успішно використовуються у громадах, зокрема котли на пелетах, сонячна енергія, прилади економії природного газу тощо.

- Всі громади зацікавлені в економії енергоресурсів. Цього року частину субвенції планується спрямувати саме на впровадження енергоефективних заходів. Необхідно більше уваги приділяти цій темі, бо такий підхід дозволяє раціонально та ефективно використовувати бюджетні кошти та кошти субвенції. Наскільки швидко будуть упроваджені енергоефективні проекти, настільки відчутним буде поліпшення життя громади та соціально-економічний розвиток на місцях загалом, - підкреслила посадовець.

Семінар  відбувся  у вигляді експертної конструктивної дискусії, у ході якої було порушено багато питань практичного характеру.

Наразі в області створено 24 об’єднані територіальні громади, з них шість - у 2015 та 18 - у 2016 році. Поточний 2017 рік має стати основним етапом об’єднання. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Уряд закуповує 600 шкільних автобусів у 2025 році: хто їх отримає?

Віртуальна виставка «Ukraine Exports 2025»: можливість для українських експортерів знайти нових партнерів у державах Близького Сходу

Два континенти – спільні цінності: Гладстон і Запорізька область розширюють співпрацю

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.04.2025

Упродовж доби окупанти завдали 427 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

Великдень в умовах війни: запорізькі храми запрошують на богослужіння онлайн

Безпечний спосіб зберегти та примножити кошти: чому вигідно інвестувати у державні облігації

У Запоріжжі готуються зустріти Великдень онлайн

CDTO Annual Forum: нова роль цифрових лідерів у реалізації інноваційної стратегії України

У Запоріжжі продовжують працювати мобільні команди дитячих лікарів

Приватизація націоналізованого майна: у Запоріжжі на приватизаційний аукціон виставлені нежитлова будівля та споруда

В Україні стартував Всеукраїнський благодійний спортивний марафон «Крок»