Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації підбито підсумки роботи галузі тваринництва. Так, за станом на 01.01.2017 по всіх категоріях господарств виробництво продукції тваринництва склало: м'яса – 76,3 тис. тонн (90% до рівня минулого року); молока – 259,4 тис. тонн (99,5%); яєць – 701,2 млн. штук (97%).
У всіх категоріях господарств чисельність поголів’я великої рогатої худоби налічує 108,1 тис. голів або 103 % до минулого року. Надій молока на одну корову у сільгосппідприємствах зріс на 609 кг і склав 4718 кг або 115 % до рівня минулого року.
Виробництво молока у сільгосппідприємствах зросло у дев'яти районах і склало 33,5 тис. тонн, що на 1091 тонну більше від минулорічного показника (103%). Найбільше зросло виробництво молока у Кам`янсько-Дніпровському, Великобілозерському, Більмацькому, Оріхівському та Чернігівському районах.
Виробництво м'яса збільшилося в семи районах, найбільше у Мелітопольському, Новомиколаївському, Вільнянському та Кам`янсько-Дніпровському.
З метою стимулювання нарощування поголів'я великої рогатої худоби, збільшення виробництва молока та м'яса в регіоні діє «Програма розвитку галузі молочного скотарства в сільськогосподарських підприємствах та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах Запорізької області на 2014-2018 роки».
На її реалізацію щорічно виділяються кошти із загального фонду обласного бюджету в розмірі 1 млн. грн.. із розрахунку 5 тис. грн.. за кожну прирощену голову дійного стада корів. За приріст поголів’я корів у 2016 році сільгосппідприємствам області нараховано та виплачено 635 тис. грн.
Також продовжується робота з реалізації інвестиційних проектів у галузі тваринництва. Зокрема, у ПАТ «Племзавод «Степний» Кам`янсько-Дніпровського району завершується будівництво корівника на 560 голів. У ТОВ АФ «Нива» проведено реконструкцію молочного залу, придбано та установлено доїльну установку «Брацлавчанка» вітчизняного виробництва, що дало змогу полегшити працю доярок та отримувати молоко лише вищого ґатунку.
У рамках проекту «Партнерство заради інновацій «Розвиток сімейних ферм, об’єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи», що здійснюється Міжнародним благодійним фондом «Добробут громад» у партнерстві з компанією «Данон» в Україні відкрито дві сімейні молочні міні-ферми на 40 голів на території Токмацького району.
Всього за останні п’ять років у області реконструйовано та побудовано 10 сімейних молочних міні-ферм.
Загальна вартість реалізованих інвестиційних проектів за рахунок власних коштів склала 10,5 млн. грн, додатково в сільській місцевості створено 47 нових робочих місць.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю