За оперативною інформацією Держпродспоживслужби, в особистих підсобних господарствах громадян у смт Шишаки (Полтавська область), с. Іллічівка (Барвінківський район Харківська область), с. Веселе (Синельниківський район Дніпропетровська область) та в господарстві ФОП "Дзюндзя В.І." (с. Новопілля Криворізький район Дніпропетровська область) зареєстровано загибель свиней. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу було встановлено діагноз на африканську чуму свиней.
У зв’язку з необхідністю посилення заходів щодо недопущення занесення і розповсюдження на території Запорізької області вірусу АЧС проводиться системний моніторинг свиногосподарств у регіоні. У всіх районах області проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.
Як повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Запорізькій області, наразі активізовано заходи щодо недопущення розповсюдження африканської чуми свиней. Зокрема, представники ветеринарної служби та Національної поліції посилили заходи безпеки, спільні патрулі перевіряють вантажі та автівки, що прибувають до нашого регіону з сусідніх областей. Як наголошують фахівці, без відповідних документів до Запорізької області заборонено завозити тваринницьку продукцію та свиней. З грудня 2016 року фахівці перевірили близько 80 автівок, що перевозили тваринницьку продукцію, порушень не виявлено.
Як запевнили у відомстві, в нашому регіоні не виявлено випадків захворювань свиней завдяки посиленим заходам безпеки та профілактики. Епізоотична ситуація в запорізьких господарствах залишається контрольованою, триває постійний контроль та моніторинг за ситуацією. Заходи безпеки продовжено.
Нагадаємо, в Запорізькій області випадки АЧС були зафіксовані востаннє у 2012 році в Приморському районі.
Довідково. Африканська чума свиней (АЧС) - небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, численними крововиливами та високою смертністю. На АЧС хворіють лише домашні та дикі свині. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней. Хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків унаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в регіоні.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю