Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулося розширене засідання колегії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. В заході взяли участь перший заступник Голови правління Пенсійного фонду України Микола Шамбір, голова обласної ради Григорій Самардак, керівники головних управлінь Державної фіскальної служби та Держпраці, обласної ради профспілок та федерації роботодавців.
Учасники засідання розглянули низку питань щодо стану пенсійного забезпечення, виконання державних рішень, спрямованих на легалізацію та підвищення рівня оплати праці, тощо.
- У роботі всіх державних структур пенсійний фонд залишається одним із основних та найважливіших напрямків. Адже нині в нашій області на 1000 працюючих нараховується близько 1400 пенсіонерів. Також пенсійний фонд дуже активно опікується підтримкою вимушених переселенців, кількість яких може збільшитись у будь-який момент, і ми до цього готові. Окремо варто зазначити, що ми маємо не тільки підтримати наших співвітчизників, що постраждали внаслідок військового конфлікту, а й реально відрізнити їх від так званих «пенсійних туристів». Тож дякую нашому пенсійному фонду за активну роботу і розраховую на готовність не збавляти темпів у 2017 році, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
На сьогодні остаточного варіанту пенсійної реформи немає. У Міністерстві соціальної політики працює робоча група, яка обговорює різні принципи пенсійної реформи. Обговорювати остаточний варіант можна буде лише тоді, коли вона пройде громадські обговорення, розгляд у Кабінеті Міністрів України і буде внесена до Верховної Ради.
З цього приводу Микола Шамбір зазначив, що в Міністерстві соціальної політики створена робоча група, яка має напрацювати основні принципи проведення майбутньої пенсійної реформи. Зокрема, громадяни України зможуть "купити" для отримання пенсії роки трудового стажу, яких бракує для призначення пенсії. Запланована урядом пенсійна реформа передбачає зменшення страхового трудового стажу для отримання пенсії до 15 років. У зв'язку з цим передбачається законодавчо закріпити можливість "купівлі" цих 15 років або років, відсутніх до цього розміру стажу. Вартість одного місяця складе близько 704 гривні.
- Ця схема вже опрацьована, це нормальна практика, яка працює по всьому світу, - зазначив Микола Шамбір.
Управління у справах преси та інформації