Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Жінки – депутати Запорізької області почали навчатися європейському досвіду

25 вересня 2007 - 15:15

У семінарах взяли участь 40 депутатів усіх рівнів. Під час семінару експерти ОБСЄ розповіли учасникам про проект «Гендерна рівність – основа демократичного суспільства», про заходи, що відбуватимуться в рамках проекту. За словами організаторів семінару в майбутньому планується глибоке навчання жінок-депутатів всім навичкам, що необхідні зараз народному обранцю. А це і економіка, бюджетне планування, ораторська майстерність, вміння спілкуватися зі ЗМІ та багато іншого. Всі дисципліни будуть викладатися сертифікованими експертами Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, депутатами Європарламенту, депутатами місцевих рад країн Євросоюзу. Мета цього навчання – підвищити професійний рівень жінок-депутатів, щоб вони гідно та професійно служили інтересам своєї громади. Громада має зрозуміти, що жінки у раді – це не виключення з правил, а запорука соціальної стабільності регіону. Бо ніхто так гостро не відчуває всі соціально-економічні проблеми, як жінки. І учасники семінару підтвердили цю тезу. Як можуть чоловіки – депутати вирішувати проблеми пологових будинків, догляду за дітьми, шкільної і дошкільної освіти без залучення жінок? Це все одно, що змусити директора аптеки провести хірургічну операцію. З одного боку, у нього теж диплом лікаря, проте він ніколи цим не займався. Отже і результат такого експерименту був би дуже невтішним. Більш того, треба пам‘ятати, що в Україні на сьогодні 54% жінок. І це дуже несправедливо, що в органах влади, Верховній раді та місцевих радах їх присутність становить від 5 до 15%. Якщо Україна декларує, що вона є демократичною державою, то українська влада в жодному разі не повинна відсторонювати жінок від процесу прийняття важливих для держави рішень.

Якщо більш уважно придивитися до проблеми жінок у владі, то з”ясується, що майже у всіх державних установах працює дуже багато жінок. Саме на них припадає найбільше роботи. Проте всі посади, які займають жінки у владі, є не керівними, а виконавчими. Отже, коли ви бачите, як високий керівник, як правило чоловічої статі, звітує про діяльність тієї чи іншою державної установи, знайте, що 80% цієї роботи було зроблено саме жінками.

Тому мета проекту «Гендерна рівність – основа демократичного суспільства» - дати можливість всім жінкам, хто має сили йти в політику або продовжувати у ній працювати, довести суспільству, що немає різниці, якої ти статі. Головне – це професійний підхід до справи, глибоке розуміння суспільних проблем та щире бажання працювати на благо народу.

 

Денис П‘ятигорець,
регіональний виконавець програм ОБСЄ

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 983-го дня повномасштабного вторгнення

Українці зможуть придбати ліки та медичні вироби за програмою «єПідтримка»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 02.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 237 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області

Діалог влади та бізнесу: на порядку денному – енергонезалежність в умовах воєнного часу

Гранти для ветеранів на відкриття та розвиток власної справи у Запорізькій області: оголошено конкурс

Мелітопольська міська рада підтримала президентський План Перемоги

Гаряча лінія Запорізької ОДА: громадяни отримали відповіді на свої питання

Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – єПотенціал

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 287 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області

Можливість здобути нову професію: у Запоріжжі з’явиться кулінарний хаб