Департамент освіти та науки облдержадміністрації підбив попередні підсумки досягнень року, що минає. Він виявився багатим на впровадження новацій і успішним у їх реалізації.
Так, у Запорізькій області 2016 рік був проголошений «Роком дитини з особливими потребами», у рамках якого започатковано пілотний для України науково-педагогічний експеримент «Розвиток інклюзивного освітнього середовища». У 47 загальноосвітніх навчальних закладах області відкрито 78 інклюзивних класів для 154 дітей шкільного віку з особливими освітніми потребами та 20 дошкільних груп з інклюзивною формою навчання.
Запорізька область посіла перше місце у новому україно-естонському проекті «Міксіке в Україні» за кількістю учасників – 3 тисячі на початку року, 7 тисяч – на кінець.
За рік на тренінгах за різними програмами пройшли навчання більше 2 тис. учителів. Запроваджена нові тематики: «Хмарні технології в освіті», «Елементи робототехніки на платформі Arduiono», «Цифрове перетворення в освіті», «Критичне оцінювання веб-ресурсів» тощо.
Крім цього, 20 шкіл області стали учасниками експерименту «Використання Google Aps в управлінні закладом освіти» по впровадженню електронного документообігу, електронних журналів та щоденників.
Розпочато роботу з оволодіння вчителями фізики, математики, інформатики і технологій елементами STREAM-освіти – працюють творчі групи, вчителі й учні беруть участь у фестивалях, виставках, конкурсах.
У щорічному Медіафестивалі під гаслом «Знання – дороговкази у майбутнє» взяли участь 350 учнів.
Запорізькою областю проведено Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного Інтернету», в якому взяли участь біля 150 учнів нашої області.
Педагогічний марафон у формі майстер-класів щодо впровадження в освітній процес сучасних педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій охопив 665 педагогів загальноосвітніх закладів області.
Підписано Меморандум про співпрацю між ЮНІСЕФ і Департаментом освіти і науки облдержадміністрації. У рамках співпраці з ЮНІСЕФ на загальну суму 3 млн. 223 тис. 104 грн. обладнано новим спортивним обладнанням спортивні зали 32 шкіл області.
Також підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Проектом GIZ «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій», до участі в якому долучилися 340 шкіл області.
В області працює 61 позашкільний навчальний заклад з 3 тис. 472 гуртками, які відвідують 49 тис. 723 вихованці. Працюють 20 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, у яких займаються 7 тис. 818 дітей. На базі загальноосвітніх навчальних закладів створено 3 тис. 184 гуртків, які відвідують понад 52 тис. дітей.
Управління у справах преси та інформації