За останній рік 45% жителів області зверталися за отриманням субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Три чверті з них уже мають компенсацію від держави, кожен п’ятий очікує на позитивну відповідь до кінця року. Відмовили у субсидії лише 5% респондентів. Такі дані отримано за підсумками соціологічного дослідження, проведеного за програмою сприяння розвитку інформаційно-просвітницької діяльності громадських організацій у Запорізькій області на 2015-2018 роки.
Найбільше по допомогу зверталися жителі міст районного та обласного значення (56 та 50%), непрацюючі пенсіонери (58%) та люди, що вважають себе бідними й дуже бідними (53%). Більшість жителів області задоволені організацією цього процесу. Серед тих, хто звертався до управлінь соцзахисту, 20% оцінили роботу на «відмінно», 22% - «добре», 34% - «задовільно». Незадоволений якістю обслуговування лише кожен п’ятий запоріжець.
Зусилля влади, спрямовані на максимальну адресність цієї програми, дали результат. Субсидії отримали 56% представників малозабезпечених верств населення, а також 37% наших земляків, які належать до середнього класу. Цікаво, що до соціальних служб звертаються і понад 40% громадян, що відмовляють у легітимності чинній владі та вважають революційні події 2014 року «державним переворотом».
Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, кандидат соціологічних наук Олександр Зубченко зауважив: «Незважаючи на те, що протягом року матеріальне становище 74% учасників опитування погіршилося, великого зубожіння та масових соціальних протестів вдалося уникнути. Завдяки самовідданій праці співробітників соціальної сфери прогнози популістів про «тарифний майдан» не справдилися».
Наступного року облдержадміністрація продовжить системний моніторинг соціально-економічних настроїв запоріжців та їх оцінок роботи органів влади.
Довідково. Соціологічне дослідження проведено компанією «MLS group» у грудні 2016 року в усіх містах та районах Запорізької області. За квотною вибіркою (параметри квоти - стать та вік) методом індивідуального формалізованого інтерв’ю за місцем проживання опитано 1500 респондентів. Статистична похибка даних не перевищує 5%.
Управління у справах преси та інформації