На острові Хортиця, біля Січової церкви Покрови Пресвятої Богородиці історико-культурного комплексу „Запорозька Січ”, відбувся патріотичний пісенний флеш-моб. Студентський хор „Запоріжжя” Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди виконав пісні „Молитва за Україну” М. Лисенка, українську народну пісню „Гей, соколи” та марш січових стрільців „Ой у лузі червона калина”. Запоріжці підтримали спів та приєдналися до хору студентів, довго аплодували їм за прекрасне виконання, та всі разом привіталися словами: „Слава Україні! - Героям слава!”.
Після цього в Січовій церкві Покрови Пресвятої Богородиці відбувся урочистий молебень за Україну. Його очолив настоятель храму отець Віктор Ткач, священик Української православної церкви Київського патріархату.
Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко повідомив, що захід проводиться на честь вшанування пам’яті борців за незалежність і соборність України, творців національної державності у минулому та теперішньому часі. Він приурочений до відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.
- Флеш-моб та молебень символічно відкривають низку Новорічно-Різдвяних свят в області. Ми хотіли би розпочати таку традицію – співати українські пісні у красивих місцях, пропонуємо долучитися до цього всім обласним центрам, містам та селам нашої країни, - зазначив посадовець.
Про студентський хор „Запоріжжя” розповів директор Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди Сергій Пелюк.
- Це прекрасний колектив, яким ми пишаємося, учасник багатьох святкових програм та акцій. Він заслужено отримує найвищі нагороди на різних творчих оглядах, нещодавно став володарем Гран-прі престижного міжнародного конкурсу ім. Д. Бортнянського в Києві. Наш співучий народ має безліч прекрасних пісень, нам є що співати. Ці три пісні вже давно в репертуарі хору, ми дізналися, що сьогодні на Хортиці буде молитва за Україну, і студенти вирішили приєднатися пісенною молитвою та заспівати ще дві пісні, - зазначив Сергій Пелюк.
Нагадаємо, згідно з Указом Президента 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917 – 1921 років. Протягом року передбачено вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу. Ми в чергове оцінюємо історичне значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель.
Управління у справах преси та інформації