Під головуванням заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбулась селекторна нарада з питань соціального захисту учасників антитерористичної операції.
За словами директора Департаменту соціального захисту населення Запорізькоі обласноі державноі адміністрації Ігоря Мещана, учасники АТО мають можливість пройти санаторно-курортне лікування, отримати психологічну реабілітацію та професійну адаптацію.
В області на санаторно-курортне лікування направлено 196 воїнів. Проте такі райони як Дніпровський, Олександрійський, Шевченківський, Якимівський, Пологівський, Приморський, Кам`янко-Дніпровський відпрацювали це надзвичайно важливе питання не в повній мірі та повернули путівки. Міста Бердянськ та Мелітополь, а також Заводський, Вільнянський, Василевський і Приазовський райони стовідсотково використали путівки.
Зінаїда Бойко підкреслила, що усі розподілені для учасників АТО путівки повинні бути обов’язково використані за призначенням.
Крім того, органами соціального захисту населення райдержадміністрацій та міст обласного значення до санаторно-курортних закладів на психологічну реабілітацію направлено 354 учасника антитерористичної операції. З метою повноцінної соціальної адаптації професійне навчання зараз проходять 215 осіб з їх числа.
Заходами обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015 – 2019 роки, в частині захисту учасників АТО передбачено надання членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на території інших держав та зоні проведення антитерористичної операції компенсацій вартості житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу, додаткової 50% знижки в межах норм, передбачених чинним законодавством на суму понад 410 тис. гривень.
Також до Дня захисника України кожний учасник АТО отримав щорічну адресну грошову допомогу в розмірі 500 грн.. Загальна сума вказаних виплат становить більш ніж 5779 тис. гривень.
У процесі забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни, праці, дітей війни та інвалідів у санаторіях і профілакторіях Запорізької області учасники АТО отримують путівки першочергово. Сума витрат на це складає 2006,4 тис. грн.
Виділено 83,6 тис. грн.. для забезпечення воїнів технічними та іншими засобами реабілітації.
На одноразову адресну грошову допомогу військовослужбовцям, які беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції, компенсацію витрат, пов’язаних з розробленням документації щодо землеустрою для відведення земельної ділянки асигновано 1млн. грн.
Надається щомісячна допомога інвалідам війни, статус яким встановлено за безпосередню участь в зоні АТО, у розмірі: інвалідам І групи – 1000 грн. на 1 особу; інвалідам ІІ групи – 700 грн. на 1 особу; інвалідам ІІІ групи – 500 грн. на 1 особу. Всього на згадані цілі виділено 191,8 тис. гривень.
У місцевих бюджетах на програми соціального захисту та соціального забезпечення учасників антитерористичної операції та членів їх сімей передбачено кошти в сумі 11,5 млн. грн.
Зінаїда Бойко акцентувала увагу учасників наради на необхідності постійного контролю стану соціального захисту учасників АТО.
Управління у справах преси та інформації