За ініціативи козацького руху опору в Запорізькій облдержадміністрації відбулася міжнародна науково-практична конференція, присвячена співпраці між патріотичними організаціями України та Литовської Республіки, у якій взяв участь представник Спілки стрільців Егідіос Кабашинскас.
Литовський гість розповів, що Спілка стрільців – це воєнізована громадська організація, статус та повноваження якої детально врегульовано окремим законом. Її мета - проводити допризовну підготовку молоді, вдосконалювати навички резервістів, навчати людей основам самооборони та ведення партизанської війни.
Популярність спілки значно зросла після початку російської агресії в Україні, до її лав вступило понад 10 тисяч активістів. Стрільці мають право купувати й зберігати вдома напівавтоматичну зброю та боєприпаси. У разі вторгнення ворога вони зможуть чинити збройний опір у складі армії та у повстанських загонах. Право на носіння автоматичної зброї (автомати, кулемети, гранатомети) мають виключно військовослужбовці регулярних частин.
Голова обласної координаційної ради козацтва Дмитро Сухінін проналізував історію формування парамалітарних формувань в Україні, Польщі та Литві, поінформував про внесок запорізького козацтва у підтримку Української армії, проведення операцій «Дозор», «Перехоплення», «Козацький волонтер», започаткування Першої козацької національної бібліотеки.
Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко зупинився на значній ролі волонтерського руху в укріпленні матеріально-технічної бази Збройних Сил України, поінформував про діяльність Ради оборони області, шефську допомогу військовим частинам соціально відповідального бізнесу.
Також учасники конференції обговорили домовленості про військово-технічну співпрацю, досягнуті за результатами візиту до Литви голови Верховної Ради України Андрія Парубія. Особливо важливим для нас є досвід створення підрозділів територіальної оборони, оповіщення особового складу, оперативного розгортання сил та засобів реагування. Вагомим елементом сучасної війни є активне протистояння в інформаційному просторі, розгортання ефективної роз’яснювальної роботи, спростування кремлівських фейків.
За результатами конференції ухвалено резолюцію, у якій йдеться про тіснішу координацію дій із протидії експансії путінського режиму та пропаганді держави – агресора, а також про необхідність створення Європейської асамблеї добровольчих патріотичних формувань.
Управління у справах преси та інформації