Про організацію роботи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах області та готовності до проведення рятувальних робіт у зимовий період 2016-2017 років йшла мова на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови облдержадміністрації Володимир Тоцький.
За даними ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, за останні два роки на водних об’єктах області потонуло 143 особи (2016 р. – 65 , 2015 р. – 78 ), з них 13 дітей.
У зимовий період найчастіше нещасні випадки на водних об’єктах у зимовий період відбуваються внаслідок проведення любительської зимової ловлі риби та порушення правил поводження населення на льоду. У зимові періоди 2013-2014 та 2015-2016 років з причин потонули 25 людей. Найбільш небезпечними місцями, де періодично у зимовий період трапляються нещасні випадки, є Азовське море та Каховське водосховище. Взимку на Каховському водосховищі одночасно може перебувати кілька тисяч рибалок.
Для організації робіт з попередження загибелі людей на водних об’єктах та рятувальних робіт на водних об’єктах у зимовий період 2016-2017 років ГУ ДСНС України у Запорізькій області підготовлено 27 засобів подолання водних перешкод, у тому числі: човни моторні (10 од.); човни веслові ( 11 од.); катери на повітряній подушці МАРС–700 –(2 од.); аварійно-рятувальні катери типу «річка-море» «UMS-600» (2 од.); плаваючі транспортери на гусеничному ходу ПТС (2 од.).
Спеціалістами проводено плановий огляд техніки, яка залучатиметься для проведення рятувальних робіт на воді.
З особовим складом рятувальної служби додатково проведено заняття з відпрацювання дій при рятуванні потерпілих на водних об’єктах, наданні першої невідкладної медичної допомоги і заходів безпеки на льоду, спільні навчання з організації проведення пошуково-рятувальних робіт на водних об’єктах.
Учасники засідання обговорили та погодили розроблений Департаментом з питань цивільного захисту облдержадміністрації спільно з ГУ ДСНС України в Запорізькій області «План дій департаментів, управлінь обласної державної адміністрації, обласних управлінь та установ, райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування щодо виконання розпорядження Президента України від 14.07.2001 № 190/2001-рп «Про невідкладні заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах» та оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з водними об’єктами на 2017 рік».
Крім цього, комісія ухвалила низку рішень. Зокрема, головам райдержадміністрацій доручено при загрозі і виникненні надзвичайних ситуацій на водних об’єктах користуватися Єдиною схемою реагування органів управління та сил при загрозі і виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних з несприятливими погодними умовами осінньо-зимового періоду;
передбачити при формуванні районних бюджетів фінансування виконання Програми з організації рятування людей на водних об’єктах Запорізької області на 2017 рік ; затвердити на картах-схемах земельні ділянки та водний простір, придатні для організації пляжів; забезпечити проведення рейдів (перевірок) щодо виконання заборони використання маломірних суден на водних об’єктах у міжнавігаційний період; установити в місцях масової зимової рибної ловлі панно щодо попередження про особисту безпеку та заборону виходу на лід;
Департаменту освіти і науки облдержадміністрації доручено запланувати та провести у навчальних закладах області тематичні заняття з питань безпечної поведінки на водних об’єктах у зимовий період.
Головному управлінню ДСНС у Запорізькій області рекомендовано у період льодоставу організувати патрулювання в місцях масового вилову риби із залученням співробітників ГУ Національної поліції в Запорізькій області, водної міліції, Управління охорони, використання і відновлення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області;
Управління у справах преси та інформації