З метою зменшення травматизму на дорогах регіону обласна рада з питань безпечної життєдіяльності населення на сьогоднішньому засіданні підтримала ініціативу ДАІ щодо розроблення обласної програми „Забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях міст, інших населених пунктів і залізничних переїздах на 2008-2012 роки”. Програма повинна стати стратегічним документом, здатним сприяти нормалізації ситуації на автошляхах області.
За сім місяців поточного року на території Запорізької області сталося 1500 дорожньо-транспортних пригод з постраждалими, що на 24,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. В автопригодах цього року загинули 244 особи (+50,6%) і 1951 - поранено (+28,5%), повідомлено на засіданні.
За основними причинами цьогорічні ДТП розподіляються наступним чином:
- порушення водіями правил дорожнього руху – 893 пригоди (або 59,5%), зокрема, 89 ДТП сталися через керування транспортним засобом у нетверезому стані;
- порушення пішоходами правил дорожнього руху – 409 пригод (27,3%);
- інші причини – 198 пригод (13,2%).
Всеукраїнська статистика ДТП також не є втішною: на сім місяців поточного року на автошляхах країни сталося 32137 аварій, в яких загинуло 4638 осіб та травмовано 40204 учасники дорожнього руху, що на 25,1%, 27,8 та 27,1% більше відповідного періоду минулого року.
- Ситуація, яка склалася на дорогах області, країни не може не викликати занепокоєння органів влади усіх рівнів, громадськості, ДАІ – всіх тих, хто опікується станом справ на дорогах. Гадаю, що сьогоднішня рада почне обговорювати це питання, а далі все мусить перейти в практичну площину – підготовку програми щодо запобігання всім цим негативним явищам. Вже у цьому році програма повинна бути затверджена на сесії обласної ради. Вона матиме реальне фінансування, отже найближчим часом робота з профілактики ДТП повинна перейти в нову якісну площину, - зазначив заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов, який головував на засіданні ради.
Проект програми передбачає, зокрема, внесення змін до Кодексу України про адміністративні порушення, удосконалення процесу навчання громадян правилам поведінки на дорогах. Особливу увагу планується приділити підвищенню ефективності профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму шляхом вдосконалення вивчення правил дорожнього руху у загальноосвітніх навчальних закладах.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю