Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Історія російсько-української війни – у розповідях героїв АТО

8 листопада 2016 - 12:00

Світ побачив ІІ том „Усної історії російсько-української війни 2014 – 2016 рр.”, презентація якого відбулася  в Запорізькому краєзнавчому музеї.

До редакційної колегії серії увійшли історики Владислав Мороко, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, кандидат історичних наук, Олексій Штейнле, доцент кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету, кандидат історичних наук, Роман Молдавський, кандидат історичних наук, Сергій Білів ненко, кандидат історичних наук, історики Володимир Лініков, Михайло Волобуєв та Михайло Павленко. Проект реалізується за підтримки народного депутата України Ігоря Артюшенка та за сприяння Українського Інституту національної пам’яті.

 Автори видання розповіли, що до другого випуску книг цієї серії увійшли спогади бійців 55-ї окремої артилерійської бригади Збройних Сил України – найбільшого з’єднання, що базується в Запоріжжі. У спогадах, зокрема, йдеться про бої, в яких брали участь наші артилерійські підрозділи. Інтерв’ю доповнені світлинами із зони бойових дій. Усі книги будуть передані бібліотекам та музеям області, а перші примірники отримали герої книги, які ділилися своїми спогадами.

- Усна історія російсько-української війни» – це унікальний проект істориків Запорізького національного університету, який реалізується за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації та Українського інституту національної пам’яті. Проект передбачає видання серії книг, щоб зафіксувати справжню хроніку подій на новітньому українському фронті. Ми зберігали розповідь героїв книги максимально наближено до їхньої усної мови, щоб донести всю „окопну правду” війни, - зазначив Олексій Штейнле.

Справжніми героями заходу стали бійці 55-ї  артбригади, яких вітали оплесками. Своїми спогадами з гостями презентації – студентами, волонтерами, журналістами – поділилися артилеристи Віктор Кравченко, Ілля Лапін, Валентин Ніконенко, Микола Говоруха, яких упорядники книги назвали своїми співавторами. Ще один герой видання -  Віталій Фомін  прийшов на презентацію з родиною – дружиною та сином Артемом, тож хлопчик із захватом переглядав книжку про власного тата.  

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА Владислав Мороко пообіцяв привезти 500 книжок, яких має вистачити для наших бібліотек та військових частин.

Наклад видання складає 1500 примірників. Із текстом книги можна вільно ознайомитися на веб-сторінці Інституту національної пам’яті.

Нагадаємо, що до першої збірки “Усна історія російсько-української війни (2014-2015 роки). Випуск 1”, яка побачила світ у минулому році, увійшли спогади бійців 79-ї та 55-ї бригад Збройних Сил України, військовослужбовців Національної гвардії України, представників запорізької Служби з надзвичайних ситуацій та волонтерів.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Христос народився! Славімо його!

У п’ятьох людей виявили онкозахворювання на ранній стадії: підбито підсумки міського пілотного проєкту «Онкоскринінг на рівні закладів охорони здоров’я»

Руханки на перервах, безоплатне харчування та група продовженого дня: у «підземній» школі в Запоріжжі триває освітній процес

Через що можуть скасувати пенсію та як пройти ідентифікацію: роз’яснення від Пенсійного фонду України

Пункти незламності в Запоріжжі готові приймати відвідувачів цілодобово: за необхідності вони розгорнуть додаткові потужності

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Програма перекваліфікації жінок на операторів сільськогосподарської техніки: відкрито конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1034-го дня війни

Як скористатися державними послугами після кібератаки?

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – від експериментального проєкту до державної програми