У рамках зустрічі з представниками Польсько-Української господарчої палати в облдержадміністрації відбувся навчальний семінар «Термомодернізація. Енергоефективність у житлових будинках – регуляція, фінансування, технології». Польські та запорізькі фахівці обговорили проблемні питання та обмінялися досвідом та напрацюваннями у цій сфері.
За словами заступника директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Романа Пісарева, в умовах зростання тарифів тема енергозбереження стає більш ніж актуальною. Запорізька область залишається лідером в енергетичній сфері. Зокрема, кожен четвертий кіловат електроенергії в Україні вироблено саме на Запорізькій атомній станції, яка є найбільшою в Європі. Фактором промислового розвитку не тільки регіону, а й усієї України є Ботієвська вітряна електростанція та сонячна електростанція в Токмаку.
- Протягом найближчих п’яти років ситуація в області буде покращуватися, ми плануємо відкрити вітряні електростанції не лише в Приазовському районі, а також у Бердянську, Мелітополі, Токмаку. Завдяки комплексу енергозберігаючих заходів вдалося знизити в минулому році на 13% витрати на енергоносії. Запорізькі підприємства активно та ефективно впроваджують заходи з енергозбереження, також не відстають від промислових підприємств і жителі області. Цього року основні напрямки роботи обласної влади спрямовані на зниження споживання енергоносіїв, також розроблено комплекс заходів на наступний рік. Зокрема, у регіоні проводиться енегргоаудит, надаються «теплі» кредити. Наразі видано 4 тис. 453 «теплих» кредитів на загальну суму 64 млн. грн., - повідомив посадовець.
Запорізька та польська сторони домовилися обмінюватися позитивним досвідом та співпрацювати.
- Держава не може бути конкурентоспроможною, якщо не буде займатися енергоефективністю. У роботі ОСББ ми маємо гарний досвід, який постійно поліпшуємо. Успіх у проведенні термомодернізації – це питання перспектив. Ми будемо допомагати Запорізькій області використовувати та застосовувати позитивний досвід та вийти на рівень західних колег. Досвід Польщі щодо впровадження термомодернізаційних та енергоефективних проектів допоможе й інших країнам, - запевнив Віце-президент Польсько-Української господарчої палати Олег Дубіш.
Учасники заходу виступили з тематичними доповідями та обговорили питання щодо шляхів сучасного впровадження термомодернізаційних та енергозбережувальних проектів.
Управління у справах преси та інформації