Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Костянтин Бриль: «Для влади дуже важливо, щоб інклюзивна освіта реально працювала на благо всіх запоріжців»

3 листопада 2016 - 10:00

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у зборах батьків, діти яких навчаються в інклюзивних класах Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Основа». На заході також були присутні заступник голови ОДА Едуард Гугнін та заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА Віктор Захарчук.

Очільник регіону нагадав, що восени 2016 року в нашій області стартував трирічний науково-педагогічний експеримент «Розвиток інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області», керівником якого є Голова Благодійного фонду Порошенка Марина Порошенко.

- У рамках цього пілотного проекту в 47 загальноосвітніх навчальних закладах відкрито 78 інклюзивних класів для 154 дітей. Також для особливих малят працюють 20 дошкільних груп з інклюзивною формою навчання. Влада регіону дуже пильно стежить за цим проектом, адже наша область перша, де впроваджено інклюзію. І саме на тих результатах, які будуть досягнуті в Запоріжжі, будуватиметься подальше просування інклюзії по всій Україні. Тож нині ми приділяємо увагу всім питанням, які хвилюють батьків та учнів інклюзивних класів. Адже для влади дуже важливо, щоб інклюзивна освіта реально працювала на благо всіх запоріжців, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Проведення відкритих батьківських зборів було ініційовано  облдержадміністрацією, аби з’ясувати думку щодо ефективності експерименту. Як пояснили працівники школи, в рамках проекту було запроваджено он-лайн анкету для батьків учнів інклюзивних класів з метою оперативного реагування на можливі проблеми чи перешкоди на шляху впровадження інклюзії. І перші відгуки свідчать, що 75% опитаних не просто підтримують інклюзивне навчання, а вважають правильним навчання дітей з особливими потребами в загальноосвітніх школах.

Під час зборів присутні батьки позитивно відзначили те, що всі учні класів з інклюзією отримують психо-корекційну та психо-профілактичну допомогу, мають постійний супровід соціалізації,  отримують допомогу в логопедичному супроводі школярів. Відповідно позитив від реалізації проекту отримує кожен учень, незважаючи на особливості.

Крім того, дуже важливий вклад в роботу класу і допомогу педагогам надають асистенти вчителя, які допомагають з організацією не тільки процесу навчання, а й буденного життя учнів.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Електронні направлення та рецепти надходитимуть у Дію

Проєкт «Варта»: документальні фільми про українських військових

Група «Прозорість та підзвітність» аналізує тендери на постачання електроенергії

Психологічна підтримка для всіх: як отримати безоплатну допомогу в Україні

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.02.2025

Впродовж доби окупанти завдали 339 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1079-го дня війни

Від грантів до суспільно-корисних робіт: як Запорізький обласний центр зайнятості підтримує економіку регіону

Допомога дітям Героїв: Мінветеранів та бізнес об’єднують зусилля

Служити та захищати: у Запоріжжі працівників поліції відзначили державними нагородами

«Безпечна криївка»: ще одна «підземна» школа в Запоріжжі готується зустрічати учнів

Ощадливе споживання – важливий чинник збереження стабільності в енергосистемі