За ініціативи Українського незалежного центру політичних досліджень відбулося засідання «круглого столу», присвячене реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства. Цей документ визначає базові принципи взаємодії влади, бізнесу та «третього сектору» і є надзвичайно важливим для демократичних перетворень та європейської інтеграції України.
Адвокасі-менеджер центру Марія Осипчук представила покрокову презентацію алгоритму реалізації Стратегії, окреслила завдання влади щодо її практичного виконання. Разом з тим багато моментів залишаються неврегульованими. Наприклад, уряд, декларуючи передачу повноважень із надання медично-соціальних послуг від комунальних установ до громадських організацій, досі не визначив практичний механізм цього процесу, не ухвалив низку підзаконних актів. На законодавчому рівні слід урегулювати порядок проведення громадських слухань, антикорупційних експертиз та втілення в життя місцевих ініціатив у об’єднаних громадах. Першочергового прийняття потребує закон «Про місцевий референдум».
Учасники зустрічі також проаналізувати проект обласної програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2017-2020 роки, висловилинизку редакційних зауважень. На думку голови громадської організації «Ортега-і-Гассет» Наталії Жукової, більше уваги потрібно приділяти методичній роботі з активістами у містах і районах області. Експерт УНЦПД Ольга Коваленко наголосила на важливості конкретизації заходів програми, наповнення кожного з них реальними справами.
Підбиваючи підсумки, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко зазначив, що обласна влада відкрита для співпраці з експертними інституціями, прагне до постійної комунікації та обміну досвідом з іншими регіонами. Всі конструктивні пропозиції обов’язково будуть враховані в проекті програми, а остаточне слово залишається за депутатами обласної ради.
Управління у справах преси та інформації