Обласний благодійній марафон до Дня захисника України та Дня Збройних сил України крокує Запорізьким краєм. За дорученням голови облдержадміністрації Костянтина Бриля у містах та районах тривають організаційно-методичні зустрічі, присвячені підготовці до цієї важливої події.
Зокрема, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко побував на зібраннях у Василівському, Кам’янсько-Дніпровському районах та м. Енергодар, де наголосив, що влада надає технічне сприяння в проведенні акції. Безпосередньо взаємодіяти з потенційними благодійниками мають самі демобілізовані бійці.
- Наша мета – сприяти активізації ветеранського руху, залученню до нього хлопців, які повертаються додому з шостої хвилі мобілізації, показати всім, що наші воїни – це могутня сила, які стояли разом під кулями та залишаються єдиними в мирному житті, підставляють плече своїм товаришам, - зазначив посадовець.
Зібрані кошти будуть використані насамперед на матеріальну допомогу – лікування чи реабілітацію після поранення, поліпшення соціально-побутових умов учорашніх солдатів. Також фінансування буде спрямоване на проекти з військово-патріотичного виховання молоді, увічнення пам’яті загиблих захисників України, оздоровчі та просвітницькі програмам. За словами голови обласного осередку товариства ветеранів АТО, скарбника телемарафону Дениса Безтужева, виплати обов’язково отримають родини бійців добровольчих батальйонів, що через бюрократичну тяганину досі не мають статусу учасників бойових дій.
Дискусія щодо використання фонду марафону виникла на «круглому столі» в Мелітопольському районі. Керівник волонтерського центру «Побратим» Світлана Алексєєва побоюється, що всі кошти дістануться лише запорізьким АТО-шникам, а їхні побратими на місцях нічого не отримають. Сумніви розвіяв член оргкомітету Микола Говоруха, пояснивши, що розподіляти кошти буде Спостережна рада. До її складу увійшли «кіборг» В’ячеслав Зайцев, відомі волонтери Роман П’ятигорець та Надія Морок, правозахисник Андрій Чечель тощо. Всі рішення прийматимуть консенсусом. Частка територій у фінансуванні буде пропорційною до їх внеску. Меценатам пропонують перераховувати гроші із зазначенням прізвища бійця, якому вони призначені.
Підготовка до марафону активно триває. Запрошення до участі в ньому від обласної та місцевої влади вже отримали понад 800 підприємств, установ та організацій усіх форм власності. Також свою лепту внесуть співробітники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Управління у справах преси та інформації