Захід організовано ЗОСПП «Потенціал», науково-виробничим підприємством «Хартрон-Юком» та компанією «Global Carbon BV» за сприяння облдержадміністрації.
Семінар, у якому взяли участь представники органів місцевої виконавчої та представницької влади, а також промислових підприємств області проведено з метою обговорення практичних можливостей реалізації механізмів Кіотського протоколу та рамкової конвенції ООН щодо зміни клімату.
Приєднавшись до країн, що ухвалили Кіотський протокол, Україна зобов'язалась дотримуватися зафіксованих обмежень щодо обсягів антропогенних викидів парникових газів. Фахівці вважають, що базою для багатьох проектів по зниженню таких викидів є запровадження енергозберігаючих технологій. Крім цього аналітики переконують, що основним стимулом енергозбереження та джерелом фінансування проектів має стати торгівля квотами на викиди парникових газів.
У Запорізькій області, на території якої працює чимало підприємств-забруднювачів, починаючи з 2000 року ведеться певна робота щодо зменшення викидів у атмосферу та впровадження енергозберігаючих проектів. Також нещодавно створено обласну робочу комісію з реалізації Кіотського протоколу. Втім, на думку Олександра Бережного, нинішня робота, яка спрямована на реалізацію цієї угоди, нагадує броунівський рух. Саме тому усі зацікавлені сторони (влада, промисловці та громадськість) повинні більш зважено та відповідально поставитись до реалізації завдань, що випливають із зобов'язань, які на себе взяла Україна, долучившись до Кіотських домовленостей.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю