Хоча порятунок від неймовірної спеки займає, здається, всі думки, тим не менше у житлово-комунальному господарстві області переймаються підготовкою до осінньо-зимового періоду. Як повідомив Геннадій Фукс, згідно планових завдань на даний час підготовлено 41% житлового фонду, 35% об'єктів теплопостачання, 30% об'єктів водогінно-каналізаційного господарства, 73,5% міського електротранспорту, 23,5% дорожньо-мостового господарства. Посадовець відзначив ще одну позитивну тенденцію – підвищення рівня оплати за енергоносії та житлово-комунальні послуги. Так, підприємства теплоенергетики за спожитий природний газ розрахувалися на 87% (залишився борг 28,5 млн.грн.). Рівень оплати за електроенергію склав 103%. Це кращі показники за всі часи і одні з найвищих по Україні. Зростає частка сумлінних платників за житлово-комунальні послуги. Населення розрахувалося за них на 90,5%, що у свою чергу дозволило скоротити заборгованість з виплати заробітної плати працівникам ЖКГ на 67% з початку року. Ці цифри свідчать, що така багаторічна і, здавалося б, непереборна проблема як заборгованість, може бути подолана, якщо вирішувати її комплексно і системно.
Чільне місце у розмові зайняли проблеми газифікації та водозабезпечення населених пунктів. – Наша область посідає 5-те місце за наповненням бюджету і 21-е – за рівнем газифікації. Зовсім не газифіковано п'ять районів області. Ми не можемо з цим миритися, - заявив заступник голови ОДА. Для зрушення цього наболілого питання прийнято „Програму газозабезпечення Запорізької області на 2007-2014 роки”. Нею передбачено будівництво 1174 км магістральних та міжсільських газопроводів, на що потрібно фінансування у сумі понад 400 млн.грн. Вже у цьому році на ці роботи планується витратити 18,7 млн.грн., з них 16,1 млн. субвенцій з держбюджету і 2,6 млн.грн. – коштів обласного та місцевих бюджетів. Це дозволяє розраховувати до кінця року ввести в експлуатацію 22 об'єкти по всій області. Наприклад, у с. Юліївка Запорізького району, Терпіння – Троїцьке Мелітопольського району, Терсянка – Тернувате Новомиколаївського району, с.Новоолексіївка Приморського району та інші.
Гостру проблему водозабезпечення покликана вирішити обласна програма „Питна вода Запорізької області на 2007-2020 роки”. Для реалізації її заходів необхідно залучити 1,8 млрд.грн. У поточному році на будівництво об'єктів водозабезпечення і водовідведення заплановано виділити 24,4 млн.грн. з усіх джерел фінансування. Основними з них є реконструкція очисних споруд лівого берега Запоріжжя (ЦОС-1), водозабезпечення сел. Куйбишевого, будівництво водоводу Вільнянськ-Новомиколаївка, водозабезпечення с.Біленького Запорізького району.
Геннадій Фукс також повідомив, що облдержадміністрація спільно з депутатами обласної ради підготували та направили в Кабмін перелік об'єктів, у першу чергу газифікації, для виділення субвенції у розмірі 51 млн.грн. Тепер головним завданням обласної виконавчої влади є забезпечення їх ефективного освоєння, не допускати довгобудів, що призводить до розкрадання, - підкреслив заступник голови ОДА.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю