Відкриваючи засідання, О. Бережний зазначив, що кожна надзвичайна ситуація – це сигнал, де органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування не допрацювали.
Лише на водних об'єктах регіону загинуло на сьогодні 78 осіб, серед них 10 дітей. У порівнянні з минулим роком ця цифра зросла удвічі. Третина трагедій на ставках сталася у Вільнянському та Куйбишевському районах. На комісії заслухали керівників цих територій. Якими б не були їх відповіді, ясно те, що роз'яснювальна робота серед населення тут незадовільна, не обладнано спеціальні місця для купання.
Власники баз відпочинку теж, на жаль, ігнорують питання охорони життя, посилаючись на те, що на їхній території купаються не лише їхні відпочиваючі. Ці питання, як відзначалось на засіданні, повинні бути узгоджені в договорах на оренду земельних ділянок. Часом директори баз йдуть шляхом обману – на період відкриття бази вводять посаду рятувальника, а пізніше скасовують. Про це свідчать численні перевірки. І тут варто говорити вже про адміністративне покарання таких керівників.
У нашій області знаходиться на балансі 59 техногенно небезпечних об'єктів. Про їхній стан теж йшла мова на засіданні комісії. Протягом року перевірено 21 з них, які застосовують у технологічних процесах небезпечні хімічні речовини. Виявлено, що майже на всіх не дотримуються вимоги їх використання. Не обладнані вони і системами раннього виявлення небезпеки та оповіщення людей про це. Щодо останнього, то керівники даних підприємств повинні негайно виправити становище, а не чекати біди. Контролюючим органам доручено посилити контроль з цього питання.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю