Міністерство аграрної політики України спільно з міжнародним проектом «Удосконалення систем контролю безпечності харчових продуктів в Україні» провели для підприємств харчової та переробної промисловості Запорізької області семінар на тему: «Нове харчове законодавство. Завдання, відповідальність та нові можливості для операторів ринку. Практичні аспекти впровадження процедур, заснованих на принципах НАССР».
Важливість цього заходу підкреслив заступник голови облдержадміністрації Борис Борисов, який зазначив, що впровадження системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках НАССР є необхідною умовою для всіх підприємств Запорізької області незалежно від форми власності та потужностей виробництва. Тільки за таких умов виробники можуть працювати як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках, адже це європейський рівень стандартів.
На підприємствах з виробництва харчової продукції, які у 2015 році здійснювали постачання продуктів харчування за бюджетні кошти, впроваджено міжнародну систему управління якістю ISO та систему аналізу ризиків і контролю у критичних точках НАССР.
На кінець 2015 року на 33 підприємствах галузі вже впроваджено міжнародні системи управління безпечністю та якістю харчової продукції , на п’яти - в стадії впровадження. Наразі ця робота інтенсивно продовжується, адже це останній рік для впровадження систем управління якістю.
Як зазначила заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Щербина, в умовах конкуренції на продовольчому ринку виграють саме ті підприємства, чия продукція буде більш якісною та безпечною, хто навчиться економити на витратах. Саме наявність систем управління безпекою, побудованих на принципах НАССР, зможе забезпечити підприємству всі ці фактори.
Довідково: НАССР (система аналізу ризиків та контролю (регулювання) у критичних точках) – це система для ідентифікації, оцінки, аналізу та контролю ризиків, що є важливими для безпечності харчових продуктів. Система НАССР є єдиною системою управління безпечністю харчової продукції, яка довела свою ефективність і прийнята міжнародними організаціями. На відміну від традиційної системи управління безпечністю та якістю продукції, коли невідповідність виявляється вже на стадії готового продукту, НАССР запобігає проблемі у процесі виробництва продукції, що негайно виражається в конкретних результатах: скорочується кількість неякісної продукції та знижується її собівартість. Відповідно до пункту 6.2 статті 20 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» особи, які займаються виробництвом або введенням в обіг харчових продуктів, повинні застосовувати системи НАССР або інші системи забезпечення безпечності та якості під час виробництва та обігу харчових продуктів.
Управління у справах преси та інформації