У с. Гюнівка Великобілозерського району відбулась урочиста церемонія перепоховання дев’ятнадцятьох радянських воїнів, які загинули у січні 1944 року під час визволення села та штурму Нікопольського плацдарму – останнього оплоту нацистських окупантів на лівому березі Дніпра. Вклонитися нашим захисникам прийшли школярі, військовослужбовці Національної Гвардії України, учасники АТО, вихованці козацької школи джур із м.
Енергодар.Відшукали останки героїв Третьої гвардійської армії Четвертого Українського фронту пошуковці загону «Рубіж» під керівництвом Олександра Маковія. На жаль, встановлено імена лише двох із них – уродженця с. Марфопіль Гуляйпільського району Євдокима Федоровича Балака, 1905 року народження та жителя Мордовії Петра Олександровича Дорожкіна, 1923 року народження. Про одного бійця відомо, що він родом із Узбекистану. Інші назавжди лишаться у нашій пам’яті безіменними, але не забутими героями.
Глибоку вдячність від очільника області Костянтина Бриля за невтомну подвижницьку працю передав начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко. «Сьогодні у часи боротьби за свободу та незалежність України пам’ять та любов до Батьківщини єднають різні покоління оборонців України – ветеранів Другої світової війни та учасників Антитерористичної операції. Запорука нашої перемоги над агресором – глибока духовна єдність та консолідація суспільства», - наголосив посадовець.
Також із словами щирої подяки та скорботи по жертвах війни до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Юрій Шворак, сільський голова Сергій Цвєтов, заступник голови районної ради Олександр Василенко.Попрощатися зі своїми рідними приїхали онуки Євдокима Балака – Валентина Шевченко, Олександр Шевченко, його правнук та праправнук, сестра Петра Дорожкіна Людмила Матросова. Командир пошукового загону «Вотан» Ріфат Гейченко передав їм знайдені особисті речі солдат – почорнілі з роками листи із дому, червоноармійські книжки, записнички.
Панахиду по загиблих провів ієрей Олександр, героїв вшанували хвилиною мовчання та військовим салютом, до братської могили поклали вінки та живі квіти.
За словами керівника Асоціації пошукових загонів Запорізької області Володимира Смердова, активісти відшукали та перепоховали понад 4700 червоноармійців. Однак роботи ще дуже багато, адже лише на території Василівського, Великобілозерського та Кам’янсько-Дніпровського районів зниклими безвісти вважаються понад 30 тисяч наших військових.
Після завершення скорботного заходу Олександр Зубченко та Юрій Шворак привітали із наступаючим святом Перемоги учасників бойових дій Другої світової війни Василя Павелка, Івана Лиходіда, Андрія Лобача, Євмена Андрушка, Івана Голду та Феофана Лушая, побажали їм здоров’я та довголіття, передали подарунки від керівництва обласної виконавчої влади.
Управління у справах преси та інформації