Відбулось засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням заступника голови облдержадміністрації (стажування) Бориса Борисова. Учасники заходу розглянули стан виплати заробітної плати, виконання графіків погашення заборгованості та погашення боргів з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Як підкреслив Борис Борисов, протягом останніх двох-трьох місяців спостерігається тенденція до зростання боргів.
- Загальна сума заборгованості з заробітної плати по області у березні збільшилася на 13,1 млн. грн., або на 19,4 %, і за станом на 01.04.2016 складає 80,7 млн. грн. Також зросли борги на держаних підприємствах області. Зокрема, нарощують борги підприємства м. Запоріжжя, м. Бердянськ та м. Мелітополь, - зазначив Борис Борисов.
Більш детально на питаннях заборгованості з заробітної плати на підприємствах області у своїй доповіді зупинився директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан.
- Насамперед, зростання заборгованості зумовлено утворенням боргів у 22 структурних підрозділах ВАТ «Запоріжжяобленерго», а це близько 10 млн.грн. За оперативною інформацією, ця заборгованість на підприємстві вже погашена. Таким чином, динаміка погашення боргів із заробітної плати в області все більше визначається ситуацією на 43-х підприємствах державного сектору економіки, борги яких за станом на 01.04.2016 становлять 55,8 млн. грн., або 69,1 % від загальної суми заборгованості по області, - підкреслив Ігор Мещан.
За його словами, найскладніша ситуація спостерігається на підприємствах державного сектору економіки, де загальна заборгованість складає 34,3 млн. грн., або 61,5 % боргу всіх державних підприємств області. Зокрема, найбільші боржники ПАТ «АЗМОЛ» – 23,8 млн. грн., ЗДП «Кремнійполімер» – 6,1 млн. грн., ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» – 3,1 млн. грн.; ЗДП «Радіоприлад» - 3,4 млн. грн. та інші підприємства.
На підприємства області приватної форми власності припадає 18,6 млн. грн., або 23% боргів, комунальної власності – 6,3 млн. грн., або 7,9% від загальної суми боргів. Заборгованість перед працівниками комунальних підприємств становить 6,3 млн. грн., з яких 98,1% припадає на два економічно активних підприємства - КП «Облводоканал» – 4,1 млн. грн. та КП «Бердянськводоканал» – 2,1 млн. грн. При цьому заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери області за станом на 01.04.2016 відсутня.
Підбиваючи підсумки, Борис Борисов наголосив, що необхідно вживати дієві засоби погашення боргів, а не чекати від керівників підприємств «відписок». Зокрема, за рішенням комісії керівникам підприємств-боржників доручено скласти графіки погашення заборгованості із заробітної плати та надати гарантії дотримання цих графіків, а також запровадити заходи щодо оздоровлення економічної ситуації на підприємствах.
Управління у справах преси та інформації