З 1 травня 2016 року набуває чинності Закон України "Про державну службу". З цього приводу в Запоріжжі відбувся всеукраїнський форум учених-адміністративістів, на який зібралися представники більше 40 вищів, а також посадовців та вчених.
- З 1 травня вступає в силу новий закон, і з цього приводу виникає багато питань. Зокрема, щодо підвищення заробітної плати, також існують економічні та юридичні аспекти, які наразі не вирішені. Можливо, на цьому тижні будуть внесені зміни до закону, бо деякі його положення не збігаються з Конституцією чи іншими законами. Документом, зокрема, заборонено вищим держслужбовцям бути членами політичних партій, а всім держслужбовцям – обіймати посади в керівництві партій і брати участь у передвиборній агітації. Наша задача – розробити низку доповнень, рекомендацій та змін, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.
За словами фахівців, закон передбачає значні реформаторські новації: вступ на всі посади державної служби відбуватиметься лише за конкурсом на основі особистих якостей та досягнень кандидатів на посади; виключаються будь-які корупційні механізми при вступі та проходженні державної служби; державна служба стане деполітизованою, встановлюється прозора модель оплати праці, розроблена з урахуванням кращого європейського досвіду; запроваджується компетентнісна модель управління людськими ресурсами, оцінювання результатів роботи державних службовців, їх кар'єрна мотивація, підвищуються кваліфікаційні вимоги тощо.
Декан юридичного факультету Запорізького національного університету, доктор юридичних наук, профессор Тетяна Коломоєць наголосила, що новий закон має європейське спрямування. Під його дію підпадає близько шести тисяч державних службовців у Запорізькій області.
Директор Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій Любов Яновські підкреслила, що зміни у правовому регулюванні є підгрунтям для реформування державної служби. Реформа державної служби значною мірою визначає успіх й інших реформ, результати яких напряму залежать від якості управлінських рішень державних органів.
Учасникам заходу також презентували навчальний посібник «Дисциплінарне деліктне право України», в якому описані основні положення нового закону, напрацювання іноземних і вітчизняних науковців та юристів.
Управління у справах преси та інформації