У рамках проекту “Підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО”, що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, провідні фахівці галузі охорони здоров'я із Запорізької області пройшли навчання у Німеччині. Мета цього навчального курсу - розробити стандартизовану програму навчання з підвищення кваліфікації спеціалістів галузі охорони здоров'я «Організація модульних тренінгів з адміністративного та фінансового менеджменту у сфері охорони здоров’я» за участю німецьких експертів.
Директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Вікторія Клименко представила німецьким колегам модель системи організації медичної допомоги в Україні. У свою чергу, німецькі фахівці ознайомили зі своєю моделлю системи охорони здоров'я, яка має свої особливості.
Основною особливістю німецької системи охорони здоров'я є принцип множинного управління. Так, федерація відповідає за загальні законодавчі основи, а федеральні землі беруть на себе планування і фінансування медичного обслуговування в лікарнях. Завданням партнерів місцевого самоврядування є реалізація законодавчих вимог шляхом укладання договорів про оплату, обсяги та якість медичних послуг. Представники Сенату Берліну ознайомили запоріжців із моделлю організації медичного обслуговування біженців, які зараз проживають у німецькій столиці, яких щорічно налічується понад 50 тисяч осіб.
Крім того, програмою перебування в Німечинні було передбачено відвідування провідних медичних установ Charite Berlin та Vivantes; обговорення процесів IT- підтримки у лікарнях; обмін досвідом з німецькими експертами та практикуючими лікарями, що дозволило українцям на практиці ознайомитися з процесом управління лікарнями в Німеччині.
У кінці тренінгу учасники дійшли спільного висновку, що для ефективнішого використання фінансових ресурсів, враховуючи досвід Німеччини, тренінги з адміністративного та фінансового менеджменту у сфері охорони здоров’я мають пройти і керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Очікується, що впровадження розробленої програми підвищення кваліфікації дозволить посилити адміністративні спроможності медичних установ у Запорізькій області. Покращення сталого менеджменту в модернізованих медичних закладах є невід’ємною передумовою для надання інвестицій на відновлення та модернізацію медичних закладів у рамках Спеціальної інціативи «Україна».
Довідково.
Спеціальна ініціатива «Україна» – програма, що фінансується німецьким урядом та виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Основна мета програми полягає у наданні підтримки Україні для подолання кризи на сході країни. Спеціальна ініціатива «Україна» забезпечує надання екстреної допомоги у розв’язанні найбільш актуальних проблем, з якими стикається країна та її населення через збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зі східних областей.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім цього німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України. Також буде продовжено співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.
Управління у справах преси та інформації