Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін під час брифінгу, на якому йшлося про покращення діалізної допомоги жителям області, які хворі на хронічну хворобу нирок.
У заході також взяла участь директор Департаменту охорони здоров`я ОДА Вікторія Клименко, яка повідомила, що на теперішній час отримують гемодіаліз у Запорізькій області 486 дорослих хворих та четверо дітей. Через недостатність діалізних місць 18 хворих очікують своєї черги отримання хронічного гемодіалізу.
Для забезпечення нефрологічної допомоги хворим з термінальною нирковою недостатністю в області функціонують медичні заклади в Мелітополі та Бердянську. Проте основне навантаження приймає обласний центр. Як наголосив головний лікар КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» Ігор Шишка, наразі заклад обслуговує пацієнтів з усього регіону і кількість хворих постійно зростає. Це створює надмірне навантаження на пацієнтів та персонал лікарні, адже процедура гемодіалізу нині проводиться в чотири зміни, у тому числі вночі.
За словами Вікторії Кименко, географічно м. Запоріжжя з обласною лікарнею розташовано на півночі області, дуже далеко від південних районів, тому хворі цих районів вимушені добиратися до діалізного відділення обласної лікарні по 5-6 годин і стільки ж у зворотному напрямку додому після процедури гемодіалізу. А це збільшує ризик смертності хворих на ниркову недостатність у 2,5 раза.
У регіоні діє Програма удосконалення системи надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю на 2013-2017 роки. Одним із її заходів є забезпечення компенсації транспортних витрат хворих до місця проведення гемодіалізу за рахунок коштів місцевих бюджетів. Проте фінансування здійснюється не у всіх районах. Тому ще в серпні 2015 року Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації вийшов із пропозицією до територій стосовно можливості створення діалізних центрів. Ідею було підтримано у м. Енергодар та м. Токмак з урахуванням обслуговування хворих з прилеглих територій.
Едуард Гугін повідомив, що цього року в області планується відкриття двох нових міжрайонних діалізних центрів, яким планується безоплатно передати 10 апаратів для проведення програмного гемодіалізу. Наразі проводиться активна робота по створенню гемодіалізного центру на базі Токмацької ЦРЛ. Керівництво центральної районної лікарні та району надало згоду на відкриття такого центру на базі лікарні.
- Кадровий потенціал та матеріально-технічна база дозволяють розмістити у Токмацькій лікарні діалізний зал і всі службові приміщення. Тим паче, що забезпечення витратними матеріалами буде здійснюватися за рахунок цільових коштів медичної субвенції з держбюджету. Наприклад, у минулому році на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу з місцевих бюджетів було виділено 55 мільйонів гривень, ще 28 мільйонів область отримала з державної скарбнички. В 2016 розмір субвенції з держбюджету склав уже 74 мільйони гривень, що дозволить не тільки забезпечити всіх хворих необхідними препаратами, а й відкрити для людей нові міжрайонні центри, - наголосив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.
Управління у справах преси та інформації