В обласній державній адміністрації в селекторному режимі відбулося чергове засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення, яке провів директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан.
Учасники розглянули питання «Про природну смертність (смерть від загального захворювання) на виробництві. Якість та результативність медичних оглядів працівників». Доповіли з цього питання начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Запорізькій області Олександр Коробка та головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності «професійна патологія» Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Тягла.
За їх даними, на підприємствах області за період з 2006 по 2015 рік на виробництві померли під час виконання трудових (посадових) обов’язків 407 працівників, що становить майже 7% від загальної кількості травмованих на виробництві за цей період.
Більшість смертей зафіксовано від серцево-судинних захворювань. Інші захворювання складають менше 20 % від загальної кількості.
Однією з основних причин погіршення стану здоров’я та високих показників захворюваності працюючого населення області є недоліки у проведенні профілактичних медичних оглядів працівників, диспансерного нагляду, медичної реабілітації хворих.
Також викликає занепокоєність той факт, що окремі категорії працівників на цей час не підпадають під вимоги щодо проходження обов’язкових щорічних медичних оглядів.
За підсумками розгляду цього питання обласна рада з питань безпечної життєдіяльності населення прийняла рішення, яким доручила органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання, Головному управлінню Держпраці України в Запорізькій області, організаціям профспілок та роботодавців уважно проаналізувати ситуацію та вжити всіх можливих заходів для її покращення.
Крім цього, учасники засідання розглянули питання «Про забезпечення пожежної та техногенної безпеки закладів охорони здоров’я».
На території області функціонує 145 медичних закладів - лікарні, госпіталі, поліклініки, центри здоров’я, санаторії тощо.
Значна кількість людей, у тому числі дітей, перебуває в цих закладах не тільки тимчасово, а й цілодобово. Керівництво та працівники медичних закладів відповідальні не тільки за лікування пацієнтів, але й за дотримання вимог правил у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.
Як повідомив начальник управління державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту ГУ ДСНС України в Запорізькій області Євген Водоп’янов, за результатами останніх планових перевірок закладів охорони здоров’я встановлено факти відсутності належного контролю з боку їх керівництва за протипожежним станом.
У підсумку обласна рада з питань безпечної життєдіяльності населення вирішила доручити головам районних державних адміністрацій та органам місцевого самоврядування проаналізувати стан забезпечення пожежної безпеки медичних закладів на підлеглих територіях та розробити плани заходів, спрямовані на покращення ситуації.
Також відповідні доручення були надані Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області та Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.
У ході роботи рада також затвердила доповнення до плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру в Запорізькій області на 2016 рік та план роботи обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення на ІІ квартал 2016 року.
Управління у справах преси та інформації