Зі світовим досвідом з підтримки експортної активності підприємств та використання цих можливостей у зв’язку з набуттям чинності Угодою про асоціацію України з ЄС ознайомились учасники засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва.
За словами директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Елли Слепян, Запорізька область налагоджує співробітництво з країнами ЄС та впевнено виходить на світовий ринок. Головна вимога існування на європейському ринку – якість і безпека товарів. Тому виробництво вітчизняної продукції повинно відповідати всім міжнародним і світовим стандартам.
Як зазначив віце-президент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц, прикладами експортної активності для запорізького бізнесу можуть служити Польща, Латвія, Естонія. В Запорізькій області для виходу на міжнародний ринок проводяться національні виставки, міжнародний інвестиційний форум, місцевий бізнес бере участь у міжнародних програмах, підприємці проходять стажування за кордоном, відбуваються бізнес – місії, зокрема в Німеччині, Польщі, Чехії.
- Ми використовуємо досвід закордонних практик для розвитку експорту. Запорізький регіон – це великий майданчик для партнерського розвитку бізнесу. В області реалізується багато міжнародних проектів. До того ж, улітку ми очікуємо підписання з Канадою угоди про зону вільної торгівлі, це нам дозволить виходити на новий ринок. Міжнародні зв’язки будуть розширюватися, в планах на найближчий час – закріпитися на ринках Ірану, Італії, США, Казахстану. Основними нашими партнерами вже багато років є Німеччина, Франція, Турція, - повідомив Андрій Куц.
Члени координаційної ради наголосили на важливості розширення ринків збуту, зокрема в європейських країнах.
Під час засідання було розглянуто ще низку питань. Зокрема, члени координаційної ради створили робочу групу з розроблення проекту Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2017-2018 роки.
- Ми створюємо концепцію розвитку бізнесу на п’ять років і програму розвитку на два роки як етап реалізації концепції. В жодній області України ще немає програми розвитку бізнесу на п’ять років, - повідомила Елла Слепян.
Управління у справах преси та інформації