Під час он-лайн наради з керівниками Департаментів та управлінь ОДА в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль окреслив найважливіші питання діяльності регіону. Серед них: реалізація процесу децентралізації та підсумки рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку області за підсумками ІV кварталу 2015 року.
Як підкреслила в своїй доповіді директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Елла Слепян, згідно щоквартальної системи оцінки регіонів Запорізька область погіршила свої позиції, зайнявши 13 місце серед регіонів України. Головним чинником стала група фінансової самодостатності (з 16 на 18 місце). До неї увійшли темпи збільшення місцевих бюджетів, які лишились на рівні минулого року, проте опустились з 14 на 20 місце. Також погіршилась ефективність ринку праці, куди увійшли рівень безробіття та зайнятості населення (з 7 на 12 місце). З 10 на 14 місце знизилась енергоефективність, яка включила в себе фактори переходу на альтернативне паливо та встановлення приладів обліку. Відстає регіон і за темпами прийнятого в експлуатацію житла.
Тим часом за показниками обсягів іноземних інвестицій область лишилась на восьмому місці рейтингу, а за обсягами економічної ефективності - на 4. Поліпшився і розвиток рівня інфраструктури.
Загалом за 11 показниками з 26 Запорізька область знаходиться в лідерах. Серед найкращих: індекси обсягу сільськогосподарського виробництва, реальної зарплатні та обсягу вантажоперевезень. В перерахунку на одного жителя регіону, найліпші показники в сферах реалізованої промислової продукції, індексу товарів, експорту товарів та доходу до місцевих бюджетів.
Загалом за внутрішньо обласними річними рейтингами лідерами є Мелітопольський, Приазовський та Гуляйпільський райони. Аутсайдери: Якимівський, Бердянський, Куйбишевський та Розівський райони.
Елла Слепян підкреслила, що для подання аналітичних матеріалів до Міністерства регіонального розвитку України лишилось лише 2 тижні. Крім того, в поточному році до всеукраїнського рейтингу додалось 6 нових напрямів та 37 показників. І за кожним з них закріплено відповідальних керівників структурних підрозділів. Наголосив на цьому і очільник області.
- Насамперед в цих питаннях необхідна активна робота з територіями. Адже показники по області безпосередньо залежать від того, як спрацювали всі території регіону. Крім того, 40% показників річного рейтингу формуються безпосередньо профільними Міністерствами. Над ними необхідно працювати вже зараз. Зробити, в разі необхідності, відповідні запити на Міністерства, проаналізувати, які позиції Запорізька область займала за цим показником в попередньому звітному періоді. Робота над рейтинговими показниками і їх поліпшенням повинна проводитися постійно, на системній основі і незалежно від того, квартальні це показники або річні. Звертаю увагу керівників структурних підрозділів на персональну відповідальність і контроль за цією роботою, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Окремо очільник регіону наголосив і на необхідності поліпшення показників з проведення реформи децентралізації влади та реалізації положень Концепції реформування місцевого самоврядування і зміни адміністративно-територіального устрою в Запорізькій області.
За даними начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Олександра Билима, станом на 1 березня за кількостю об’єднаних громад наш регіон посідає 8 місце серед 24 областей України. Облдержадміністрація здійснює активну підтримку територіальних громад. Так, було створено робочу групу з питань реєстрації та забезпечення функціонування громад. В межах повноважень групи - здійснення постійних виїздів спеціалістів для вивчення ситуації, координація, надання консультативної та методичної допомоги. Окрему увагу було приділено внесенню змін до діючого законодавства у сфері охорони здоров’я, щодо врегулювання функціонування медзакладів первинного рівня.
Також з метою створення сприятливих умов для сталого соціально-економічного розвитку перших об’єднаних територіальних громад ведеться робота з підготовки Регіональної програми підтримки громад на 2016 рік, для чого з бюджету області передбачається виділення 5 мільйонів гривень.
Для того, щоб зробити створення нових об’єднаних громад більш активним, Костянтин Бриль наказав підключитись до процесу всім відповідальним.
- Нещодавно я брав участь у першому засіданні Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку, що пройшла під керівництвом віце-прем'єр-міністра України Геннадія Зубка. Саме на ній були презентовані: генеральна схема планування території України та геопортал адміністративно-територіального устрою, за адресою: atu.minregion.gov.ua. Уявіть, тепер всі актуальні відомості про адміністративно-територіальний устрій України зведені на одному інформаційному ресурсі. Зокрема, геопортал насичений важливою інформацією по адміністративно-територіальних одиницях, топографії, населених пунктах, залізних і автодорогах, перспективних планах формування громад та їх бюджетних паспортах. Вважаю, це суттєво полегшить нашу з вами роботу з роз’яснення всіх робочих питань стосовно зміни адміністративно-територіального устрою, що виникають на місцях, - наголосив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Управління у справах преси та інформації