27 березня представники Державного комітету фінансового моніторингу провели у Запоріжжі навчальний семінар для фахівців з питань фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму.
Після семінару заступник голови Держкомфінмоніторингу України Валерій Кірсанов і начальник Регіонального відділу Держкомфінмоніторингу України у Запорізькій області Лілія Кривонос провели прес-конференцію. Вони поінформували про основні засади державної політики у цій сфері. Зокрема, про розробку фахівцями установи законопроекту, який враховує усі міжнародні стандарти боротьби з тероризмом і відмиванням доходів. Норми, закладені у законопроект, дозволять вдосконалити систему державного контролю за незаконними фінансовими операціями. Планується законодавчо закріпити за Міністерством юстиції, Міністерством економіки і Міністерством фінансів функції контролю за обов'язковим проведенням фінансового моніторингу у підвідомчих галузях. Крім того, необхідно відпрацювати процедуру повернення грошей, одержаних злочинним шляхом, до Державного бюджету.
Так, заступник голови Держкомфінмоніторингу України Валерій Кірсанов, наводячи приклад резонансної справи, коли відмивалися гроші у сумі 2,7 млрд. грн, зазначив, що до бюджету було перераховано всього 52 тисячі.
Що стосується Запорізької області, то тут, починаючи з липня 2005 року, сформовано 26 узагальнених справ, які мали ознаки відмивання доходів. З метою встановлення факту злочинних діянь їх передано до правоохоронних органів. У процесі розгляду однієї з резонансних справ накладено арешт на майно вартістю біля 700 тис. грн. Загалом же було задіяно близько 2 млн. грн,- повідомила начальник Регіонального відділу Держкомфінмоніторингу України у Запорізькій області Лілія Кривонос. Проте вона відзначила і позитивний момент – у Запоріжжі немає тероризму. Стосовно причетності до відмивання доходів держслубовців посадовці зазначили, що до виявлення таких фактів мають опосередковане відношення, але у межах своєї компетенції теж борються з корупцією. Працюють «гарячі лінії», існує інтернет-сторінка, що забезпечує принцип прозорості у діяльності Держкомфінмоніторингу.
Управління інформації та зв'язків з громадмькістю