Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Костянтин Бриль: «В кожному районі області потрібно провести інвентаризацію та оцінку всіх меліораційних систем»

4 березня 2016 - 09:29

Під керівництвом в.о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулось засідання регіональної робочої групи з питань координації дій постійно діючих районних оперативних груп з контролю за збереженням меліоративних систем і мереж водопостачання в Запорізькій області. Участь у заході взяли директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Андрій Ревуцький, директор Департаменту житлово-комунального господарства і будівництва ОДА Петро Чуктуров, представники правоохоронних органів, державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області, міжрайонного управління водного господарства райдержадміністрацій та сільрад.

Як доповів начальник Запорізького обласного управління водних ресурсів Володимир Шляховчук, за дорученням керівництва області були розроблені та направлені всім відповідальним органам методичні рекомендації стосовно передачі в комунальну власність внутрішньогосподарських систем, а також прийняття їх на баланс, списання та відновлення. Нині в області в комунальній власності знаходиться 35% системи, тобто 84 тисячі гектар.  Ще 34%, або 83 тисячі гектар, знаходяться на балансі фермерських господарств. В державній власності - 17 тисяч гектар, або 7%. Без господаря лишаються 23%, або 56 тисяч гектар зрошувальних систем.

Нещодавно на розгляд Верховної Ради України було подано Законопроект, що спростить доступ до меліоративних систем та посилить покарання за їх розкрадання. Власне в Запорізькій області в усіх районах були створені робочі групи із запобігання розкраданню систем зрошення. Проте не всюди вони діють ефективно. Наприклад, деякі сільради замість зберігання меліоративних систем їх демонтують. Забуваючи, що перед знищенням системи їй мають надати оцінку тільки фахівці облводгоспу.

Зі своєї сторони Костянтин Бриль підкреслив, що з минулого року питання збереження зрошувальних систем знаходиться на контролі влади регіону. Також для реального вирішення проблеми потрібні допомога прокуратури та СБУ. Проте правоохоронці вимушені діяти досить обмежено, оскільки розкрадені системи не мають офіційної вартості.

- В першу чергу в кожному районі потрібно провести інвентаризацію та оцінку всіх меліораційних систем. Навіть, якщо вони вже зруйновані і підлягають демонтажу, кошти, виручені від продажу, мають лягати на баланс сільрад, адже їх є куди витрачати. Також не варто забувати, що голови РДА несуть персональну відповідальність за зрошувальні системи без господарів.  Свого часу ланка меліорації створювалась великими зусиллями наших батьків, і вона лишається дуже перспективним напрямком для нашого регіону. Наприклад, вкладенням у меліорацію 2 мільярдів доларів під гарантії держави зацікавились арабські інвестори. Адже вони зрозуміли цінність ведення сільського господарства в Україні, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Відкрито можливість подання заяв для вступу на бакалавра

Відбудова зруйнованих будинків в Запоріжжі: ухвалено рішення Уряду

Вже сьогодні в графіках немає чотирьох черг одночасно. Сподіваємося, що надалі буде легше, – речниця «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко про погодинні відключення електропостачання у регіоні

Отримати грант на навчання можна буде через Дію: Уряд ухвалив постанову

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.07.2024

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 447 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів засідання Уряду, присвячене Запоріжжю

Металурги Запоріжжя приймають вітання з професійним святом

«Встановіть новий застосунок банку»: МВС попереджає про нову кібершахрайську схему

Моніторинг внутрішньообласних автобусних маршрутів: виявлено порушень на 100 тисяч гривень

«Україна – це Дім» – нова онлайн-платформа для ВПО та українських шукачів притулку за кордоном