У Запорізькому обласному художньому музеї розпочали роботу дві виставки: „Тепло землі Івана Євченка” та „Любов до життя Михайла Гребеннікова”. Про це повідомили в Департаменті культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.
Монографічна колекція творів запорізького художника Івана Євченка (1936-2014) налічує більше 200 живописних картин, етюдів, графічних малюнків, значна частина яких надійшла в музей від родини митця.
Головною темою його творчості стала краса рідної землі, її родючість і тепло, що надають можливість людям жити та надихатися безмежною силою степових просторів. У пейзажних картинах, етюдах художник відтворив розлогість степу, силу хортицьких скель і пагорбів. Показав митець і красу людей-трудівників (етюдний портрет „Колгоспниця”, роботи „Садівниця”, „Повоєнна весна”). Історична і воєнна тематика читається у картинах „Пливіть, вінки”, „Засвіт встали козаченьки”, „Леся слухає кобзаря”, „Прощання з батьком”, „Родина”.
Друга виставка, присвячена творчості Михайла Гребеннікова, презентована в музеї завдяки лікарю Олександру Панасенку, художнику Андрію Соколенку та журналістці Інесі Атаманчук.
Про життя цього художника відомо дуже мало, але дивлячись на його роботи, можна впевнено сказати, що це була людина, сповнена любові до живопису і рідної природи, яка поруч з ним була завжди. Коли художник втратив зір, найбільше горе для нього було в тому, що він більше нічого не зможе написати.
Михайла Гребеннікова приваблювала краса околиць Запоріжжя, самого міста, берегів Дніпра, парку „Дубовий гай”, острова Хортиця, які він зображував у різні пори року.
У багатьох етюдах („Осінь золота”, „Будинок”, „Дубовий гай”, „Сонячний день” та інші) художник вдало використовує чергування освітлених і затемнених планів для підсилення „звучання” колориту. А живописні етюди „Альтанка”, „Осінь прийшла”, „Місток”, „Краєвиди Дніпра”, „Пристань”, „Дорога до річки” наповнені диханням життя, їм притаманна свіжість кольорового рішення й авторське ліричне сприйняття природи. Великий творчий успіх Михайла Гребеннікова – картина „Дніпро”, в якій художнику вдалося синтезувати численні етюди. Загалом до експозиції ввійшло біля 60 творів художника. Для запорізької мистецької спільноти це ім'я стало справжнім відкриттям.
Управління у справах преси та інформації